Fezlekeyi Meclis’e yollayacağız diyen Adalet Bakanı’na CHP’den yanıt

5 Mart 2020 Perşembe

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’ün CHP’li Engin Özkoç hakkında savcılık tarafından başlatılan soruşturmayla ilgili tehdit gibi açıklamalarına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Meclis’te AKP ve CHP’li vekiller arasında çıkan kavgadan sonra hakkında soruşturma başlatılan CHP’li Engin Özkoç için Twitter üzerinden, “Fezlekeyi derhal meclise göndereceğiz.” diyen Adalet Bakanı Abdulhamit Gül’e CHP’li Özgür Özel’den yanıt gecikmedi.

Meclis’te tekmeli, yumruklu kavga! AKP’li vekiller, CHP’li vekillere saldırdı

Özgür Özel, Gül’ün tepki çeken açıklamaları hakkında, “Adalet Bakanısın; Beklenir ki biraz hukuka saygın, Biraz da utanma duygun olsun. Henüz yazılmamış fezlekeyi nasıl Meclis’e yolluyorsun. Bu emir komuta zinciri içindeki rolünden hiç mi sıkılmıyorsun? Sarayın zabiti, majestelerinin katibi…” dedi.

ABDULHAMİT GÜL NE DEMİŞTİ

Meclis’teki kavga sırasında aldığı darbeler yüzünden kafasında ve yüzünde darbeler oluşan CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç için soruşturma başlatılmış kavga sonrasında AKP’li Adalet Bakanı Abdulhamit Gül kendi twitter hesabı üzerinden; “Engin Özkoç, yaptıklarının hukukta bir karşılığı olduğunu görecek. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının hazırladığı fezlekeyi derhal meclise göndereceğiz.” açıklamasını yapmıştı.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç hakkında soruşturma başlatıldı

 

Benzer Haberler