Feyzioğlu: Şükürler olsun, Türkiye çok güçlüdür… Bizle boy ölçüşecek hiçbir ülke yoktur

16 Ekim 2019 Çarşamba

Feyzioğlu: Şükürler olsun, Türkiye çok güçlüdür… Bizle boy ölçüşecek hiçbir ülke yoktur

Saray’da yapılan Adli Yıl Açılışı’na katılmasıyla baroların boykot ettiği TBB Başkanı Metin Feyzioğlu, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyine yönelik başlattığı harekatla ilgili konuştu. Feyzioğlu, “Türkiye büyük bir mücadele veriyor. Yeri gelir tek başımıza kalırız, yeri gelir bu kara propaganda karşısında bir başımıza kalırız” derken, Mustafa Kemal’in “Etrafında hiç kimse kalmazsa fişekliklerimi çapraz döşerim, Elmadağ’a çıkarım, gelir beni orada vururlar ama son fişeğime kadara savaşırım” sözlerini hatırlattı.

Ağrı’da gazetecilere açıklamada bulunan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Trump’ın yaptırım tehdidiyle ilgili ABD’ye yüklendi. Feyzioğlu, “Terörle mücadeleyi başka bir terör örgütü eliyle yapılmasının kabul edilemeyeceğini aktaran Feyzioğlu, “Bir devlet bunu yapar mı? Amerika Birleşik Devletleri eğer kimin müttefik olduğunu doğru anlamış olsaydı, bugün ‘Müttefikimiz YPG’den yüz çevirdik’ gibi abuk subuk ve hukukta yeri olmayan açıklamalar yapmak yerine, ‘Biz müttefikimiz olan Türkiye’ye bugüne kadar yanlış yaptık, toparlamalıyız’ diye konuşurlardı” dedi.

‘SON FİŞEĞİME KADAR SAVAŞIRIM’

Feyzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Elin Almanı’na bir şey olsa Almanya dünyayı yıkar. Alman’ın üzerine keskin nişancı ateş etse Almanya dünyayı yıkar. Amerikalı gazetecilerin üzerine ateş açılsa ortalığı dumana kaldırırlar. Benim gazetecilerin üzerine terasta ateş ediliyor, bizim bir milletvekilimiz bununla alay ediyor. ‘Yok canım orada sniper mi olur’ diyor. Ya sen milletin vekilliğini nasıl yapıyorsun, gazetecini nasıl koruyorsun? Git Alman’dan ve Amerikalı’dan örnek al. Türkiye büyük bir mücadele veriyor. Yeri gelir tek başımıza kalırız, yeri gelir bu kara propaganda karşısında bir başımıza kalırız. Ama Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Etrafında hiç kimse kalmazsa fişekliklerimi çapraz döşerim, Elmadağ’a çıkarım, gelir beni orada vururlar ama son fişeğime kadara savaşırım'”

ERDOĞAN’IN SÖZÜNÜ YİNELEDİ: SURİYE’NİN DÖRTTE BİRİNİ PKK İŞGAL ETMİŞ

PKK’ya 60 bin tır silah yardımı yapıldığını öne süren Feyzioğlu, “ABD, 60 değil 160 bin tır yardımı da yapsa onu kullananlar bildiğin alçak, korkak, hain ve şerefsiz teröristlerdir” dedi.

Feyzioğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle oldu:

“Sen teröristin altına ağır silah versen de teröristtir. Teröriste ne verirsen ver teröristtir. Yabancı bir gazetecinin söylediğini tekrarlıyorum, ‘Bunca yıl teçhiz edildiler, oralara mevziler kazdılar ama NATO’nun asker sayısı ve teçhizat anlamında en büyük ikinci ordusu iman anlamında da birinci ordusudur. Girdi ve teröristleri dümdüz etti ve teröristler kaçıyor’ diyor. Biz orada işgalci değiliz, işgalci olan PKK’dır. Bir ülkenin dörtte birini işgal ediyor. Arap Birliği bizi kınıyor. Ya kardeşim, sen PKK’yı kınasana, PKK’yı lanetlesene. Senin mensubun olan Suriye Arap Cumhuriyeti’nin dörtte birini PKK işgal etmiş.”

ARAP BİRLİĞİ’Nİ HEDEF ALDI

(Arap Birliği’ne) “Senin protesto edeceğin yer orası değil, PKK ve ABD’dir. ABD sen 15 bin kilometre uzaklıktan krus füzeleri atıp Afganistan’ı vuruyorsun, adına önleyici savaş diye bir şey uydurmuşsun, ‘Daha bana saldırılmadan ben saldırıyorum’ diyorsun. Bize saldırılıyor, bizim bebelerimizi öldürüyorlar, bizim insanlarımızı öldürüyorlar. Bir adım sonrada bizim topraklarımızı bizden istemeye başlayacaklar.”

‘BURADA BİZLE BOY ÖLÇÜŞECEK HİÇBİR ÜLKE YOKTUR’

“Şükürler olsun, Türkiye çok güçlüdür. Bu gücünü de müttefiklerinin kendisini en zor zamanda yüzüstü bırakmasına bağlıdır. Çünkü bizi ne zaman yüzüstü bıraktılarsa biz kendi İHA’mızı, SİHA’mızı ve ağır silahlarımızı yaptık. Şükürler olsun harp sanayimizi en ileri seviyeye çıkardık. Burada bizle boy ölçüşecek hiçbir ülke yoktur. ABD’nin de Türkiye’yi gözden çıkarma lüksü hiçbir şekilde yoktur. Neymiş Milli Savunma Bakanı, İçişleri Bakanı ve Enerji Bakanına yaptırım uygulayacaklarmış. Sabah ayrı uygula, öğlen ayrı uygula ve akşam da ayrı yaptırım uygula. Biz bundan mı vazgeçeceğiz? Bizim milletimiz şehit veriyor, şehit. Siviller zayi olmasın diye bir uçak bombasıyla çözebileceği yerlere kara kuvvetlerini gönderiyor. Kendisi şehit olmayı göze alıyor ve oradaki şer odaklarını temizliyor. Yaptırım uygulayacaklarmış, Hulusi Akar’a. Akşamdan sabaha her gün uygula. Bunların hiçbiri işe yaramaz. Zaten onlar da biliyor işe yaramayacağını, birazcık dostlar alışverişte görsün diye yapıyorlar. Milletimiz rahat olsun haklıyız. Hak bizden yana.”

Benzer Haberler