FETÖ’den ihraç edilen komiser, gider çukurunda ölü bulundu

16 Şubat 2022 Çarşamba

Adana Emniyet Müdürlüğü’nde görevliyken FETÖ ile irtibatlı olduğu öne sürülerek meslekten ihraç edilen Mehmet Kargın isimli komiser, bir çiftliğin gider çukurunda ölü bulundu.

Adana merkez Sarıçam ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi’nde meydana gelen olayda iddiaya göre FETÖ’den aranması olan Mehmet Kargın Çamlıca Mahallesi’nde bir hayvan çiftliğindeki arkadaşının yanına gitti. Kargın’ın burada gider çukuruna düştüğü belirtildi. Çiftlikte bulunanların yardımıyla Kargın, gider çukurundan çıkarıldı. Bu sırada olay yerine de sağlık ekipleri çağrıldı. Ekiplerin yaptığı kontrolde Kargın’ın hayatını kaybettiği belirlendi.

‘FETÖ’ İLE İRTİBATTAN TUTUKLANMIŞTI

Adana İl Jandarma Komutanlığı olayla ilgili çalışma başlattı. Kargın’ın cenazesi ise otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. Daha sonra Kargın’ın cenazesi yakınları tarafından alınıp toprağa verildi.

Mehmet Kargın, Adana Emniyet Müdürlüğünde komiser olarak görev yaparken FETÖ ile bağlantısı olduğu öne sürülerek 13 Ağustos 2016 tarihinde gözaltına alınıp 21 ay tutuklu kalmıştı. Kargın gözaltına alındığında “Biz utanacak bir şey yapmadık” diye tepki göstermişti. Daha sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Kargın’ın FETÖ’den aranması olduğu öğrenildi.

AKP’li vekilden FETÖ itirafı: Yükselme o yolla oluyordu

 

Benzer Haberler