FETÖ yandaşları, FETÖ’yü deşifre eden Merdan Yanardağ’a saldırıyor: Gerici Akit’ten yine iftira dolu haber

28 Ekim 2019 Pazartesi

Geçmişte FETÖ ile kol kola yürüyen, sistematik olarak Cumhuriyet değerlerine ve Cumhuriyet’in kurucusu Atatürk’e hakaretler savuran gerici AKİT, TELE1 ve ABC Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’a çirkin sözlerle saldırdı.

Geçmişte FETÖ’ye ve tüm gerici yapılara verdiği destekle bilinen gerici AKİT, FETÖ’nün ve iktidar ortaklarının düzenlediği ‘Ergenekon Kumpası’nda’ yargılanan Merdan Yanardağ’a çirkin ithamlarda bulundu.

Yanardağ, ‘Ergenekon Kumpası’ sırasında Fethullahçı Çete ile ısrarlı mücadelesi, televizyon programları, kitapları ve deşifre eden yazıları yüzünden Fethullah Gülen’in doğrudan talimatıyla Fethullahçı Çete’nin hain savcıları tarafından tutuklanmıştı ve 10 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı. Geçen yıllar ise Yanardağ’ı, Cumhuriyet’in kurucu değerlerini haklı çıkarmış, Fethullahçı Çete’yi ise ‘tarihin çöp sepetine’ göndermişti.

Gerici AKİT, usta gazeteci Uğur Dündar’ın TELE1 kadrosuna güç katmasını şu iğrenç sözlerle duyurdu:

‘Halk TV ile kavgalı bir şekilde yollarını ayıran Uğur Dündar, FETÖ ve PKK destekçisi Merdan Yanardağ’ın sahibi olduğu diğer bir karanlık televizyon TELE 1 TV’de soluğu aldı.’

OKUYUCULARI BİLE TEPKİ GÖSTERDİ

Gerici AKİT’in okuyucuları bile haber karşısında tepki göstermekten geri durmadı.

MERDAN YANARDAĞ: BEN FETÖ İLE SAVAŞIP ERGENEKON KUMPASINDAN HAPİS YATARKEN SİZ BİRLİKTE CUMAYA GİDİYORDUNUZ!

Merdan Yanardağ, gerici AKİT’in çirkin ithamlarına Twitter hesabından şu yanıtları verdi:

‘Cumhuriyet, demokrasi ve laiklik düşmanı islamcı faşist gazete Akit, Uğur Dündar’ın TELE 1TV’ye katılması üzerine yaptığı yayında benim FETÖ ve PKK destekçisi olduğum iftirasını atmış. Ben FETÖ ile savaşır ve Ergenekon kupasından hapis yatarken, siz birlikte cumaya gidiyordunuz.’

AKİT FETÖ İLE KOL KOLA YÜRÜRKEN YANARDAĞ FETÖ KUMPASINA KARŞI CESARETLE DURMUŞTU

FETÖ’nün Ergenekon Kumpası’nda yargılanan Yanardağ, gerçek bir aydının üstünde olan ‘toplumu uyarmak’ sorumluluğunu yıllar öncesinde yazdığı kitaplarla yerine getirmiş ve yaklaşan radikal İslamcılık, tarikatlar ve FETÖ tehlikesini kaleme almıştı. Uzun yıllar  Fethullahçı Çete’yi ‘Beşinci Boyut’ programıyla da deşifre eden Yanardağ, hem kitapları hem de televizyon programlarıyla toplumu uyarmaya devam etmişti.

 

 

darbe ıcınde darbe ile ilgili görsel sonucu

türkiye neden feda edildi ile ilgili görsel sonucu

GERİCİ AKİT KENDİNDEN BİLİR İŞİ

Muhabirleri FETÖ’ye verdiği destek yüzünden yargılanan ve Türk Ordusu’nun generallerine ‘eşşek’ kelimesini kullanan gerici AKİT’in Haber Müdürü Murat Alan’ın ise FETÖ’nün ‘kaset kumpaslarında’ verdiği destek ortaya çıkmıştı. CHP ve MHP’ye kurulan kaset komplolarında parmağı olan Alan’ın, FETÖ’nün ‘oğuzyurdu’  adlı sitesinde “olaylarla hiçbir ilişkisi olmayan Gülen Hocaefendi” tespiti çok konuşulmuştu.

FETÖ’nün haberleşme aracı olan Bylock programını kullanan muhabiri Ramazan Alkan ise tutuklanmıştı. Yeni Akit’in eski yöneticilerinden Yener Dönmez de Bylock programı nedeniyle FETÖ operasyonu kapsamında tutuklanmıştı.

Fethullahçı çetenin tüm organizasyonlarına ve kumpaslarına destek veren AKİT, iktidarla kol kola yürümeye hesap bile vermeden devam ederken tüm halkın vicdanında mahkum olmuştu.

Gerici Akit’ten büyük skandal! Kılıçdaroğlu’nun idamını istedi…

PKK’YA DA SİPER OLAN AKİT

Adana’da, Atatürk büstüne silahla ateş edip, molotofkokteyli attığı iddia edilen sanık Ali Balduz’un 79 yıla kadar hapsi istenmişti.

Cumhuriyet savcısı, hazırladığı iddianamede sanık hakkında “Silahlı terör örgütüne üye olma”, “Ruhsatsız silahlarla mermileri satın alma veya taşıma”, “Kamu malına zarar verme”, “Atatürk’ü temsil eden büstleri kırma ve bozma” suçlarından 70 yıl hapis cezası istenmişti.

PKK/KCK silahlı terör örgütüne duyduğu yakınlıktan ötürü gerçekleştirdiği belirtilirken, sanığın örgütün sözde gençlik yapılanması olan DGH içinde faaliyet gösterdiği, 2006-2007 yıllarında gerçekleştirdiği eylemler nedeniyle de hakkında adli işlemler yapıldığı vurgulanmıştı.

Gerici  Akit gazetesi bu olayı sürmanşetine taşımış ve Ali Balduz hakkında istenen ceza miktarına tepki göstererek  “Adam öldürse 25 yıl hapis cezası alacaktı. Heykele saldırıya 79 yıl!” başlığını atmıştı.

FETÖ SORUSUNA CEVAP VEREMEYEN SUNUCU

AKİT TV sunucusu Fatin Dağıstanlı ise, konuklarının sorduğu soru karşısında adeta dona kalmıştı. Dağıstanlı, FETÖ’nün ‘Bugün Televizyonu’nda’ çalıştınız mı? sorusunu yanıtsız bırakmıştı.

GERİCİLERİN KÖKÜNÜ KAZIYAN MUSTAFA KEMAL’E SALDIRMADAN DURAMIYORLAR

AKİT,  tarikatların, gericilerin kökünü kazıyan Cumhuriyet’in kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk’e  ‘Zulüm 1938’de son buldu’ diyerek  saldırmıştı.

 

 

Benzer Haberler