Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Gün Bitiyor

Fethullah Gülen’in şikayeti ile hapis cezası alan gazeteci Barış Pehlivan, davayı Tele1’e değerlendirdi

Tele1 televizyonlarında yayınlanan Gün Bitiyor programında Murat Taylan’ın konuğu olan Odatv Genel Yayın yönetmeni Barış Pehlivan, Fethullah Gülen’e hakaret ettiği gerekçesiyle aldığı hapis cezasını değerlendirdi.

Fethullah Gülenin şikayeti üzerine açılan davadan ceza alan, Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, canlı telefon bağlantısı ile Gün Bitiyor programına bağlanarak hakkındaki kararı yorumladı.

Fethullah Gülen’in şikayetiyle, gazeteci Barış Pehlivan’a hapis cezası verildi!

Barış Pehlivan, Murat Taylan’ın “Fethullah Gülen hala Türkiye’de birilerini cezaevine koyabilecek konumda mı?” sorusunu şöyle cevapladı:

FETHULLAH GÜLEN ŞİKAYETÇİ OLMUŞTU

“Dava 2011 yılında açılan bir dava ve ben o esnada Fetullahçıların kurduğu Odatv davası kapsamında tutukluyum. Yine 2012 de bana 5 aylık bir caza veriliyor ama hükmün açıklanması geri bırakılıyor. O sırada ben Odatv’de Recep Tayip Erdoğan ilgili yaptığım bir haberden dolayı, Erdoğan’a hakaret ettiğim iddiasıyla 11 ay hapis cezasına çarptırılıyorum. Bu dava ayrı bir dava ve ceza da ayrı bir ceza. Ve yargı bana diyor ki, sen Erdoğan’a karşı bir suç işledin bundan dolayı senin zamanındaki Fethullah Gülen davanı durdurmuştuk şimdi yeniden açıyoruz.  2019 Türkiyesi’nde ben Erdoğan’dan ceza aldığım için ayrıca Fethullah Gülen’den de ceza almış oluyorum. Özeti böyle…”

‘FETÖ İLE MÜCADELE ADI ALTINDA…’

“Barış Terkoğlu ile FETÖ ilgili bir kitap yazdık. Biz o kitapta da anlattık. FETÖ ile mücadele adı altında Türkiye’deki hukuk sisteminde çok ama çok skandal şeyler yapılıyor. FETÖ’den boşalan koltuklara başka cemaat ve tarikatlar yerleştiriliyor. Bunları belgeleriyle, dava dosyalarıyla yazdık. Bugün Türk hukuku beni bu davadan berat ettiremedi. Benim hapis tehdidiyle karşı karşıya kalmamı sağladı. İstediğiniz kadar kanuna sığının buda Türkiye’nin son 15 yıllık hukuk garabetinin bir sonucunu yaşıyoruz.”

‘HAPİS YATANI HAPİSLE KORKUTAMAZLAR’

“Ergenekon davası bitti, peki yansımaları ne olacak? Hukuka verdikleri zarar ne olacak? Benim hapis yatmam çok önemli değil, ben tam 19 ay hapis yatmış yatmış biriyim ve hapis yatanı hapisle korkutamazlar. Ben işin şurasındayım Türkiye’deki hukuk, Türk adalet sistemi, ancak ben gazeteciyim diye sesimi duyurabiliyorum. Bu sistem sesini duyuramayan sıradan bir vatandaşa neler yapabilir ben bunu düşünüyorum. Benim en çok düşündüğüm şey de bu açıkçası.”

‘FETÖ İLE MÜCADELE KOCA BİR BALON’

“2019 Türkiyesi’nde Fethullah Gülen’in şikayeti üzerine açılan davada, yazdığım haberlerimden dolayı hapis cezası ile cezalandırılıyorum. Ama itiraz yolu açık umarım buradan geri döner. Hukuka altınçağ diyenler var günümüzde. Benim gazetecilik hayatım Fetullahçı çete ile mücadele ile geçti. Ve bugün hukuk sistemi bi şekilde, bizim dediklerimizi yıllardır haykırdıklarımızı kendilerinin de bi biçimde söylediklerini ve hukuk alanında mücadele ettiklerini söylüyorlar ama bu karar gösteriyor ki bunların hepsi koca bir balon.”