Festival sunucusundan konsere çıkmayan Merve Özbey’e: Yüzsüzlük

Yayın tarihi: 8 Temmuz 2024 Pazartesi 11:46 am - Güncelleme: 8 Temmuz 2024 Pazartesi 12:08 pm

Karabiga Priapos Deniz Festivali kapsamında 6 Temmuz gecesi sahne alması beklenen Merve Özbey güvenlik sebebiyle konsere çıkmama kararı alınca festival sunucusu, Özbey’i sert bir dille eleştirdi. Özbey ve avukatından da açıklama geldi.

Çanakkale’de Karabiga Priapos Deniz Festivali’nde sahne alacak olan Merve Özbey, organizasyonun teknik şartnamelerine uyulmaması sebebiyle konserini iptal etti.

”KİMSENİN CAN GÜVENLİĞİ YOK”

Sahnenin sadece kendisinin değil, ekibi ve vatandaşlarının can güvenliğini için tehlike arz ettiğini belirten ve iptal kararını da bu yüzden verdiğini açıklayan Merve Özbey, sosyal medya hesabı üzerinden kararını duyurdu.

FESTİVAL SAHİBİNDEN SERT SÖZLER

Yaşanılan şok karar sonrası açıklama yapan sahneye çıkıp açıklama yapan festival sahibi, “Şehirden gitmeden daha buradan çıkmadan bir story atmış, bir mahcubiyet hissetmesini dilerdik ama mahcubiyet üzerine bana göre yüzsüzlük tercih etmiş. Dinleyeceğimiz sanatçıları seçmemiz gerekiyor, bundan sonra dinlerken belki bugünü hatırlarsanız. Hepimize yapılanı saygısızlık olarak görüyorum belki saygısızlığı düşünürsünüz de şarkılarını dinlemezsiniz” ifadelerini kullandı.

MERVE ÖZBEY’İN AVUKATINDAN AÇIKLAMA

Yaşanılanlar sonrası, Merve Özbey’in avukatı Canan Kırbaç’tan da kamuoyuna açıklama geldi. Özbey’in teknik ekibinin konserden önce çok cidi kazalara neden olabilecek birtakım teknik eksiklikler tespit ettiğini ve Özbey’in bu yüzden sahneye çıkmadığını açıkladı.

Merve Özbey’in acı günü

Merve özbey

Kaynak: HABER MERKEZİ