‘Fesli Kadir’in yeni ziyaretçisi şaşırtmadı

15 Kasım 2018 Perşembe

Gerici “tarihçi” Kadir Mısıroğlu’nun yeni ziyaretçisi, “pantolon giyen kadınların cehennemlik olacağını” öne süren bir başka gerici İhsan Şenocak oldu.

Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı gerici “tarihçi” Kadir Mısıroğlu’nun Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’tan sonraki ziyaretçisi yine bir Diyanet mensubu İhsan Şenocak oldu.

Şenocak, Mısıroğlu’na 12 Kasım’da yaptığı belirtilen “geçmiş olsun” ziyaretinin fotoğrafını sosyal medya hesabından “Milletimizin büyük tarih hocası Üstad Kadir Mısıroğlu’nu ziyaret ettik. Cenab-ı Hakk, Şafii ismiyle tecelli edip şifa ihsan eylesin” diyerek paylaştı.
“Kadınların pantolon giymesinin zararlı olduğunu, cehennemde cezalandırılacaklarını” öne sürdüğü ve ebeveynlere “Yani kızın şu sokaktan geçip de okula pantolonla giderken yüreğin parçalanıyor mu senin?” diye seslendiği sözleriyle bilinen Şenocak, Samsun’da Diyanet’e bağlı Aşık Kutlu Eğitim Merki’nden görevinden sebebi belli olmayan bir soruşturma nedeniyle alınmıştı. Şenocak Yaklaşık 3 aylık azil sürecinden sonra da Sinop İl Müftülüğü’ne eğitim uzmanı olarak görevlendirilmişti.

Şenocak aynı zamanda Samsun merkezli olarak faaliyet gösteren (İFAM) İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) isimli dinci kuruluşun da kurucusu olarak biliniyor.