Fenerbahçe’nin stat talebine TFF’den ret

Yayın tarihi: 2 Mart 2024 Cumartesi 10:22 am - Güncelleme: 2 Mart 2024 Cumartesi 10:22 am

Fenerbahçe bugünkü Hatayspor maçının adresi olan Mersin Stadı’nda dün oynanan Mersin İY-Esenler Erok karşılaşmasının başka bir stada alınmasını istedi. Federasyon değişiklik yapmadı.

Ankara’daki Eryaman Stadı’nın bozuk zemini nedeniyle Fenerbahçe ve Galatasaray arasında yaşanan polemiğin devamı gibi bir olay yaşandı.

Sarı-lacivertli yönetim bugünkü Hatayspor maçının oynanacağı Mersin Stadı’nda bir gün önce yani dün Mersin İY-Esenler Erok karşılaşmasının verilmesine tepki gösterdi. Kulüp, Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) başvuruda bulundu ve Mersin İY’ye farklı bir stadın belirlenmesini talep etti. Başvuruda, aynı statta üst üste iki maç oynanmasının zemini olumsuz etkileyeceğini, futbolcu sağlığı açısından risk taşıyacağı vurgulandı. Sözcü’nün haberine göre federasyon ise bu talebi reddetti.

GENÇLERBİRLİĞİ SAVUNMASI

Fenerbahçe’nin, başvurusunda Gençlerbirliği örneğini vermesi de işe yaramadı. Polemiklerin odağındaki Eryaman Stadı’nın zemininin bozulmaması adına, TFF aynı stadyumu kullanan diğer takım olan Gençlerbirliği’nin maçlarını bir süredir Aktepe Stadı’nda oynatıyor.

Yorum sizin! İşte Rizespor-Fenerbahçe maçının oynandığı zemin - Son Dakika

Hatırlanacağı gibi Galatasaray, Ankaragücü maçınının Eryaman Stadı’nda oynanmasına itiraz etmiş ve federasyon yaptığı incelemeler neticesinde zemine onay vermişti. Aynı hafta, Fenerbahçe de yoğun yağış nedeniyle göle dönen Çaykur Didi Stadı’nda Rizespor’a konuk olmuştu.

 

Kaynak: TELE1