Fenerbahçe’den Trabzonspor tribünündeki tüfekli pankarta suç duyurusu

3 Mayıs 2022 Salı

Fenerbahçe’den Trabzonspor tribünündeki tüfekli pankarta suç duyurusu

Fenerbahçe, Trabzonspor-Antalyaspor maçında bordo-lacivertli taraftarların bulunduğu tribünde açılan tüfekli pankart hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Spor Toto Süper Lig’in 35. haftasında Trabzonspor’un şampiyonluğunu ilan ettiği Antalyaspor maçı önceside tribünde açılan tüfekli pankart ile ilgili olarak Fenerbahçe Spor Kulübü, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu açıkladı. Sarı-lacivertli takımın konuyla ilgili açıklaması şöyle:

 

“30 Nisan 2022 tarihinde Trabzonspor ve Antalyaspor arasında oynanan müsabakanın başlangıç düdüğünden önce Trabzonspor taraftarları tarafından açılan;

Trabzonspor yöneticileri ve güvenlik güçleri tarafından stadyuma girişi engellenmeyen pankartta, Fenerbahçemizi temsil eden kanarya figürü av tüfeğinin namlusunda yer alıyordu.

Bu pankart, 4 Nisan 2015 tarihinde futbol takım otobüsümüze yapılan, faillerinin hala bulunamadığı silahlı saldırıya atıfta bulunmakta ve bu hain saldırı meşrulaştırılmaya çalışılmaktadır.

Bu doğrultuda Türk Ceza Kanunu’nda yer alan; halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit, suç işlemeye tahrik, suçu ve suçluyu övme, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama, kanunlara uymamaya tahrik, hakaret,

6222 sayılı Kanun’da yer alan tehdit veya hakaret içeren tezahürat, şiddete neden olabilecek açıklamalar şeklindeki düzenlemeler uyarınca İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na 10270651903 iş emri numarası ile suç duyurusunda bulunulmuştur.”

 

Benzer Haberler