Fenerbahçe’de yaşanan sakatlıkların nedeni belli oldu!

18 Aralık 2019 Çarşamba

Fenerbahçe’de sakatlıklarla ilgili Başkan Ali Koç’a giden raporun detaylarının ortaya çıktığı iddia edildi. Koç, Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamada “Darbeye bağlı olmayan yumuşak doku sakatlıklarından, sezon başından bu yana çok çektik. Demek ki biz bir şeyi yanlış yapıyoruz” ifadeleriyle konuyu gündeme taşıdı.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un isteği ile sakatlıklar konusunda detaylı bir rapor hazırlandı ve kendisine sunuldu. Antrenman programının futbolcuların sakatlığındaki etkenlerden biri olduğu raporda yer aldı.

Orta çıkan raporda, Fenerbahçe’nin antrenman programının futbolcuların sakatlığındaki en büyük etken olduğu belirtildi.

Ayrıca sakatlık sonrası futbolcuların tam kuvvetlenmeden takıma katılıyor olmasının, başka bir faktör olduğunun altı çizildi.

Sabah haberine göre; Tüm bu gelişmelerin ardından Başkan Koç’un, Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklamaya gelindi. Yönetimin, idman programı ve futbolcuların iyileşme sürecine dair teknik heyete bazı sorular yönelteceği ifade ediliyor.

SEZON BAŞI YÜKLEME YAPILMADI

Fenerbahçeli futbolculara sezon başında gerekli yüklemelerin yapılmadığı, bu nedenle sezon içinde yapılan yükleme programlarının zemin sorunuyla birleşince sakatlığa yol açtığı da bu raporda yer aldı.