Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Spor

Fenerbahçe’den Yalçın Koşukavak açıklaması!

Fenerbahçe yönetimi gelecek sezon sportif direktörlük görevine getirilmesi beklenen Emre Belözoğlu’nun isteğiyle Altay’ın hocası Yalçın Koşukavak’a talip olmuştu. Fenerbahçe resmi sitesinden hoca arayışı ile ilgili bir açıklama geldi.

Ersun Yanal’ın görevi bırakmasından sonra hoca arayışına giren Fenerbahçe Yönetimi, sürpriz bir şekilde Altay’ın hocası Yalçın Koşukavak’ın kapısını çalarak el sıkıştığı iddia edilmişti.

Milliyet’in haberine göre; başkan Ali Koç’un gelecek sezon sportif direktörlük görevine getirmeyi planladığı kaptan Emre Belözoğlu ile yeni hoca konusunda bir toplantı gerçekleştirdi. Tecrübeli ismin, lig bitine kadar Koşukavak’ın takımı çalıştırabileceğini, ardından da yeni teknik direktörün yardımcılığını yapabileceğini söylediği ileri sürülmüştü.

ALTAY BAŞKANI DA DOĞRULADI

Bu fikre sıcak bakan Başkan Koç’un önce 47 yaşındaki teknik adam ile bir araya geldiği, teklifine olumlu yanıt almasından sonra da Altay Başkanı Özgür Ekmekçioğlu’nu aradığı bildirildi.

Ekmekçioğlu, Milliyet’e Ali Koç ile yaptığı görüşmeyi doğrularken, “Yalçın hocamıza görev vermeyi düşünüyorlar” dedi.

Fenerbahçe ile anlaşan Yalçın Koşukavak, pazartesi Altay’dan ayrılık için izin almıştı. İzmir ekibiyle yollarını ayıran ve oyuncularıyla vedalaşan deneyimli teknik adam akşam saatlerinde İstanbul’a geleceği iddia edilmişti. Koşukavak’ın birkaç gün içinde işbaşı yapması bekleniyordu. Fenerbahçe’den Yalçın Koşukavak hakkında bir açıklama geldi.

FENERBAHÇE’DEN RESMİ AÇIKLAMA

Son birkaç gündür futbol gündeminde yer alan Altay Kulübü teknik direktörü Sayın Yalçın Koşukavak ile anlaştığımıza dair çıkan haberlere ilişkin açıklama yapma gerekliliği doğmuştur.

Altay Kulübü’nün bilgisi dahilinde Sayın Yalçın Koşukavak ile gelecek dönemler için futbol yapılanmamız kapsamında birlikte çalışabilme ihtimalimiz üzerine bazı temaslarımız olmuştur.

Bu temaslarımız, futbol şubemizin yapılandırılması kapsamında, oluşturmak istediğimiz kültürün geliştirilmesi ve devamlılığının sağlanması, bu doğrultuda bir ortak aklın belirlenmesi, altyapı ile A takım arasındaki ilişkinin daha genişletilmesi, genç futbolcularımızın gelişimi gibi konularda belli bir sistematik çerçeve oluşturulması amacıyla yapılan görüşmelerdir.

Ancak bugün itibariyle gelinen noktada Sayın Yalçın Koşukavak ile yaptığımız görüşmeler sezon sonu yeniden değerlendirilmek üzere sonlandırılmıştır.