Fenerbahçe Müzesi’nden hırsızlık girişimi davasında karar!

23 Kasım 2018 Cuma

Fenerbahçe Müzesi’nden hırsızlık girişimi davasında karar!

Fenerbahçe Müzesi’ndeki şampiyonluk kupalarından birini, bulunduğu cam bölmeyi kırarak aldıktan sonra yakalanan kişi, “hırsızlığa teşebbüs” ve “mala zarar verme” suçlarından 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı

Fenerbahçe Müzesi’ndeki şampiyonluk kupalarından birini, bulunduğu cam bölmeyi kırarak aldıktan sonra yakalanan kişinin “mala zarar verme” ve “hırsızlığa teşebbüs” suçlarından 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Fenerbahçe Spor Kulubü Derneği

Anadolu 13. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuksuz sanık Halit Şahin ile avukatları katıldı. Duruşmada müşteki Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin avukatı da hazır bulundu.
Mahkeme hakimi, sanığın 472 liralık zarar miktarını banka aracılığıyla ödediğini tutanağa geçirdi. Sanık Halit Şahin, amacının hırsızlık yapmak olmadığını, protesto amacıyla hareket ettiğini söyledi.

Sanık Şahin’in avukatı Ozan Çilingir de müşteki Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin zararının giderildiğini belirterek, müvekkilinin suç kastı olmadığını, ses getirmek amacıyla eylem yaptığını, kupaya da zarar vermediğini dile getirdi.

Müşteki Fenerbahçe Spor Kulübü Derneği’nin avukatı Özge Tokarlı ise “Zararın giderilmesi beraat için yeterli değildir” diyerek sanığın cezalandırılmasını istedi.

Davayı karara bağlayan mahkeme, sanık Halit Şahin’i “hırsızlığa teşebbüs” suçundan 1 yıl 15 gün, “mala zarar verme” suçundan da 5 ay hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, sanık Şahin’in bir daha suç işlemeyeceği yönünde olumlu kanaat oluştuğu gerekçesiyle verilen hapis cezalarının ertelenmesine karar verdi.

Benzer Haberler