Fenerbahçe, Joachim Löw ile anlaştı

13 Ocak 2022 Perşembe

Fenerbahçe, Joachim Löw ile anlaştı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yüz yüze görüştüğü Alman teknik direktör Joachim Löw’ün hemen gelmesi için ikna edemedi ancak yeni sezondan itibaren takımın başına geçmesi konusunda büyük ölçüde anlaşma sağlandı.

Fenerbahçe ’de başkan Ali Koç’un 1 numaralı hedefi Joachim Löw’ü takımın başına getirmekti. Telefonla kurulan ilk temasın ardından Koç, tecrübeli hoca ile yüz yüze görüşmek için Almanya’ya gitti. Ancak bu toplantıda tecrübeli teknik adam, daha önceki konuşmalarda olduğu gibi, bir kez daha, “Sezon devam ederken hiçbir takımın başına geçmem” dedi. Ali Koç, Löw’e bu konuda geri adım attıramayınca, yeni sezondan itibaren işbaşı yapması için pazarlıklar başladı.

EL SIKIŞTILAR

63 yaşındaki hoca, futbolun tek patronu olarak altyapıdan transferlere kadar tüm konularda söz sahibi olmak istediğini söyledi. Joachim Löw’ün uzun vadeli proje talebine başkan Ali Koç olumlu yanıt verdi. Löw’ün maddi şartları konusunda da büyük ölçüde anlaşmaya varıldı. Taraflar, yapılan görüşmeden birçok konuda el sıkışarak ayrıldı. Tarafların kısa sürede resmi duyuruyu yapmaları bekleniyor.

Fenerbahçe’de yeniden İsmail Kartal dönemi

‘YENİ SEZONU PLANLAYACAK’

Bu toplantı sonrası teknik adam konusunda atılacak adımlar, kulüp tarafından şu sözlerle açıklandı: Teknik direktör adaylarımız sezon ortasında göreve başlamak yerine yeni sezon itibarıyla başlamayı tercih ettiklerini bildirmişlerdir. 2022-23 sezonunda takımımızın teknik direktörü olarak belirleyeceğimiz ismin, bu sezon kalan bölümü de dahil olmak üzere tüm dikkati ve çalışmalarını, yeni sezon kadro yapılanmamıza, uzun vadeli oluşturulacak futbol sistemimize, A takım-altyapı koordinasyonuna tam konsantrasyon ile yoğunlaşması hedeflenmektedir. (FANATİK)

Benzer Haberler