Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile anlaştı!

15 Ocak 2021 Cuma

Fenerbahçe, Bright Osayi-Samuel ile anlaştı!

Fenerbahçe, İngiltere’nin Queens Park Rangers takımında forma giyen Bright Osayi-Samuel ile 4 sezon için anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Fenerbahçe kulübünden yapılan açıklamada, “Kulübümüz Queens Park Rangers forması giyen 23 yaşındaki kanat oyuncusu Bright Osayi-Samuel ile 2021-2022 sezonundan başlamak üzere, 4 sezon için anlaşmaya varmıştır. Transfer ile ilgili ayrıntılar önümüzdeki günlerde duyurulacaktır.” denildi.

BRİGHT OSAYİ-SAMUEL KİMDİR?

31 Aralık 1997’de Nijerya’nın Okija şehrinde doğdu. 10 yaşında ailesiyle birlikte önce İspanya’ya oradan ise İngiltere’de Londra’ya göç etti. İngiltere’de altyapıda Blackpool forması giydi. Sonrasında A takımına yükseldiği Blackpool ile iki sezonda toplam 64 maça çıkarken 4 gol attı. 2017’de Queens Park Rangers ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. QPR ile toplam 102 maça çıkarken 11 gollük katkı sağladı.

Bu sezon Championship’te Queens Park Rangers ile 21 maça çıkan Osayi-Samuel; 3 gol, 3 asist ile oynadı. Sağ ve sol açıkta forma giyebilen 23 yaşındaki oyuncu, süratiyle ön plana çıkıyor. 1.75 boyundaki Osayi-Samuel, ağırlıklı olarak sağ ayağını kullanıyor.

Benzer Haberler