Fenerbahçe-Beşiktaş derbi öncesi Twitter’da kapıştı

29 Kasım 2020 Pazar

Fenerbahçe-Beşiktaş derbi öncesi Twitter’da kapıştı

Fenerbahçe derbiyi yönetecek hakem hakkında ortaya atılan iddialar hakkında yaptığı açıklamada, ” Başkanımız Ali Koç’un şirketlerinden birinde çalıştığı iddiası tamamen hayal ürünüdür” dedi. Derbi öncesi iki takım sosyal medyadan derbi ateşini yaktı. İki takımın paylaşımları da on binlerce etkileşim aldı.

Fenerbahçe Kulübü, pazar günü oynanacak olan Beşiktaş derbisinin hakemi Tugay Kaan Numanoğlu hakkında çıkan iddialar hakkında açıklama yaptı. Kulüpten yapılan açıklamada “Numanoğlu’nun ne şu anda ne de geçmişte Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin hiçbirinin şirketleri ile herhangi bir ilişkisi olmamıştır. ” denildi.

Fenerbahçe Kulübü resmi internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Hafta sonu oynayacağımız Beşiktaş maçının öncesinde sosyal medyada maçın hakemi hakkında dile getirilen ve ciddiye almadığımız bazı iddiaların resmi söylemlerde de bahsedilmesi üzerine bu açıklamayı yapmamız zorunlu hale gelmiştir.

Maçın hakemi Tugay Kaan Numanoğlu’nun Başkanımız Ali Koç’un şirketlerinden birinde çalıştığı iddiası tamamen hayal ürünüdür. Numanoğlu’nun ne şu anda ne de geçmişte Başkanımız ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin hiçbirinin şirketleri ile herhangi bir ilişkisi olmamıştır. Bunun yanında Numanoğlu’nun babasının Kulübümüzde futbol oynadığı iddiası da yine tamamen hayal ürünüdür. Bu iddiaları ortaya atanlar iddialarını ispatlamakla mükelleftir.

Tüm bunların yanında, maçın hakemi Tugay Kaan Numanoğlu’nun geçen sezonki Kayserispor maçımızda takımımız aleyhine gerçekleşen tartışmalı kararlarına rağmen, Kulübümüz bu atama ardından maçın hakemi hakkında herhangi bir açıklama yapmama yolunu seçmiştir. Çünkü Türk futbolunda artık maçların öncesinde hakemleri baskı altına almak için çeşitli algı operasyonları yapmak Türk futboluna hiçbir fayda sağlamamaktadır ve bu tarz yaklaşımlar artık futbolumuzun içinde yer bulmamalıdır. Kulübümüzün hafta sonu oynanacak maçta hakemlerden tek beklentisi, hiçbir baskı altında kalmadan, kafalarında hiçbir soru işareti olmadan, sahada gördüklerini çalmaları, adaletli ve hakkaniyetli bir maç yönetmeleridir.

Hafta sonu oynanacak olan derbi maçında her iki takım futbolcularına da başarılar diler, hak eden tarafın kazanmasını temenni ederiz.”

BEŞİKTAŞ ATEŞİ YAKTI

Beşiktaş, Twitter’a seslenerek, “Video yükleme süresini uzatabilir misiniz? Fenerbahçe derbilerinde verilmeyen penaltılarımızın videosunu yükleyemiyoruz” dedi.

FENERBAHÇE’DEN CEVAP GECİKMEDİ

Fenerbahçe’den cevap gecikmedi. Sarı-lacivertliler, Beşiktaş’ın paylaştığı kelime kartlarından esinlenerek, ‘Algı’ kelimesini paylaştı. Algı, ‘Maç öncesi hakemleri baskı altına almaya çalışarak makus talihini yenmeye çalışmak’ diyerek açıklandı.

Benzer Haberler