Fenerbahçe Beko’da bir ayrılık daha! Yıldız oyun kurucu ile yollar ayrıldı

23 Temmuz 2020 Perşembe

Fenerbahçe Beko’da bir ayrılık daha! Yıldız oyun kurucu ile yollar ayrıldı

Fenerbahçe, Yunan oyun kurucu Kostas Sloukas ile yolların ayrıldığını açıkladı.

Başantrenör Igor Kokoskov ile yeni bir yapılanmaya giren Fenerbahçe Beko’da bir ayrılık daha açıklandı.

SLOUKAS, SEKİZİNCİ VEDA OLDU

Obradovic sonrası Fenerbahçe Beko’da Nikola Kalinic ve Derrick Williams Valencia’ya, Joffrey Lauvergne Zalgiris’e, Egehan Arna Beşiktaş’a, Gigi Datome ise Valencia’ya gitti. Ayrıca, sözleşmeleri sona eren James Nunnally ve Malcolm Thomas ile de sözleşme yenilenmedi. Öte yandan Kostas Sloukas’ın Olympiakos ile 2+1 yıllık sözleşme imzaladığı ve resmi açıklamanın kıs sürede yapılacağı belirtildi.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şu şekilde;

Fenerbahçe Ailesi’ne 2015-16 sezonunda katılan ve takımımızda sergilediği performansla kendisini Avrupa’nın en değerli oyun kurucularından biri olarak kabul ettiren Kostas Sloukas ile yollarımız ayrılmıştır.

2018-19 sezonunda EuroLeague’de en iyi beşe seçilerek hepimizi gururlandıran Sloukas, başta EuroLeague şampiyonluğu olmak üzere, takımımızın elde ettiği sayısız başarıda en önemli parçalardan biri olmuş ve Çubuklu formayı giydiği süre boyunca her zaman özveriyle mücadele etmiştir.

Kostas Sloukas, Fenerbahçe basketbolunun en özel dönemlerinden birine imza atan kadromuzun kıymetli parçalarından biri olarak her daim hatırlanmaya devam edecektir.

Değerli sporcumuz Kostas Sloukas’a, Kulübümüze yaptığı katkılardan dolayı teşekkür eder, kariyerinin yeni sayfası için kendisine başarılar dileriz.

Benzer Haberler