Fenerbahçe Beko Euro League’de Real Madrid’i devirdi!

8 Şubat 2022 Salı

Fenerbahçe Beko Euro League’de Real Madrid’i devirdi!

Fenerbahçe Beko , Turkish Airlines Euro League 2021-22 sezonu 18. hafta maçında Real Madrid’i konuk etti. Mücadele 66-51 Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğü ile sonuçlandı.

25 Ocak 2012 tarihinde yine bir THY EuroLeague (Fenerbahçe-EA7 Emporio Armani) maçıyla kapılarını açan ve bugün 10. yılını geride bırakan Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nun ev sahipliği yaptığı ve tüm biletlerin tükendiği karşılaşmanın kazananı 66-51’lik skorla Fenerbahçe oldu.

Marko Guduric, Real Madrid karşısında ürettiği 12 sayıyla Fenerbahçe Beko’nun en skorer ismi olurken, Dyshawn Pierre ve Melih Mahmutoğlu 10, Jehyve Floyd da 9 sayıyla galibiyette önemli pay sahibi oldu.

Fenerbahçe Beko maça Devin Booker, Melih Mahmutoğlu, Pierria Henry, Ahmet Düverioğlu ve Dyshawn Pierre beşiyle başladı.

Tavares ve Dyshawn Pierre’in karşılıklı basketleriyle başlayan maçta Sergio Llull’un 6-0’lık serisiyle konuk takım 2-8’lik üstünlüğü yakaladı. Kaptan Melih Mahmutoğlu’nun skorer kimliğiyle devreye girdiği bu bölümde üretken olan Fenerbahçe, farkı 1 sayıya indirdi (7-8). Rakibin hücum ritminin kaybolduğu bu dakikalarda pota altında Floyd ve Booker gibi iki önemli silahını çok etkili kullanan Fenerbahçe Beko, benchten gelen Polonara’nın da skor katkısıyla çeyrekte son 1 dakikaya 14-8 önde girdi. Son 1 dakikada taraftarını da yanına alan Fenerbahçe, Marko Guduric’in 5-0’lık serisiyle farkı çift hanelere çıkardı. Fenerbahçe Beko, İspanyol temsilcisi karşısında ilk çeyreği 17-0’lık bir seri sonunda 19-8 önde tamamlamayı başardı.

Fenerbahçe Kupaya veda etti! 10 kişi kalan Kayserispor turu kaptı

İkinci çeyreğe Sergio Llull ve Tavares’in basketleriyle başlayan Real Madrid, böylece 17-0’lık seriyi de noktaladı. Bu periyottaki ilk sayılarını ilk 5 dakikanın sonunda Floyd’la bulan Fenerbahçe, skor üstünlüğünü korudu (21-12). Çeyrekte son bölüme girilirken Devin Booker ve Pierria Henry gibi enerjisi yüksek isimlerden maksimum verimi alan Fenerbahçe Beko, 10 sayılık farkla soyunma odasına önde girdi (27-17).

Dyshawn Pierre’in 5-0’lık serisiyle başladığımız üçüncü çeyrekte Melih Mahmutoğlu’nun da dış atış performansıyla skoru 34-19’a getirdik. Tavares’le maçta kalmaya çalışan İspanyol temsilcisine Pierria Henry ve Devin Booker’la geçit vermeyen Fenerbahçe Beko, son 4 dakikaya 40-27 önde girdi. Son bölümde Thompkins ve Sergio Llull ikilisiyle geri dönmeye çalışan rakibini, bu kez Marko Guduric’le durduran Fenerbahçe Beko, farkı çift hanelerde tutmayı başardı (44-30). Üstün oyununu çeyreğin sonuna taşıyan Fenerbahçe Beko, final periyotuna da 48-30’luk üstünlükle girdi.

Carlos ve Tavares’le çeyreğe üretken başlayan Real Madrid’e, İsmet Akpınar’ın 3 sayı çizgisinin gerisinden üst üste bulduğu basketlerle cevap veren Fenerbahçe Beko maçta son 5 buçuk dakikaya skor avantajını koruyarak girdi (56-45). Son bölümde rakibin savunma direncini hızlı hücumlarıyla kıran Fenerbahçe Beko, parkeden 66-51 galip ayrıldı ve EuroLeague’deki 12.galibiyetine imza attı.

Skor dağılımımız: Guduric 12, Melih 10, Pierre 10, Floyd 9, Henry 8, Booker 6, İsmet 6, Polonara 5.

Benzer Haberler