Fenerbahçe: A Spor kanalına defalarca kez uyarılarda bulunmuştuk

29 Nisan 2022 Cuma

Fenerbahçe: A Spor kanalına defalarca kez uyarılarda bulunmuştuk

Fenerbahçe Spor Kulübü, A Spor kanalına bir yorumcusunun Şike Kumpası Davsaı ile ilgili yorumları nedeni ile tepki gösterdi. Yazılı açıklama ypaan Fenerbahçe, “A Spor kanalına daha önce bu yönde beyanları bulunan yorumcularının söylemleri nedeniyle defalarca kez uyarılarda bulunmuştuk… Bu ve benzer söylemler içeren yayınlara derhal son verilmesini bekliyoruz” dedi.

Fenerbahçe Spor Kulübü, Ulaş Uğraş Özdemir isimli kişinin A Spor canlı yayınında yaptığı açıklamalara tepki gsöterdi. Fenerbahçe’den yaptığı açıklama, “Adı geçen şahsın amacı toplumsal kutuplaşmayı derinleştirerek halkı kin ve nefrete teşvik etmektir. Bu konudaki emsal yargı kararları doğrultusunda ilgili hadsiz şahsa yönelik tüm hukuki adımlarımızı atacağımızı açıklıyoruz” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe’den yapılan açıklama şöyle:

“A Spor kanalında ekrana çıkarılan Ulaş Uğraş Özdemir isimli şahsın, canlı yayında hain terör örgütü tarafından sahte delil oluşturarak yürütüldüğü, ülkemizin en üst yargı organı tarafından KUMPAS olarak tasdiklenen davayı referans göstererek kulübümüzü hedef aldığı yayın son derece hadsizdir.

Dün yaptığımız açıklamada “3 Temmuz’un bir kumpas olduğunu reddetmenin, buna karşıt görüş taşımanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kast eden FETÖ’yü meşrulaştırmaktan, halkı kin, nefret ve kutuplaşmaya sevk etmekten başka bir anlam taşımadığını vurgulamıştık.

Adı geçen şahsın amacı toplumsal kutuplaşmayı derinleştirerek halkı kin ve nefrete teşvik etmektir. Bu konudaki emsal yargı kararları doğrultusunda ilgili hadsiz şahsa yönelik tüm hukuki adımlarımızı atacağımızı açıklıyoruz.

Bununla birlikte A Spor kanalına daha önce bu yönde beyanları bulunan yorumcularının söylemleri nedeniyle defalarca kez uyarılarda bulunmuştuk.

Her seferinde yaşanan bu durum için üzüntülerini ifade eden ilgili kanalın, sorumlu yayıncılık ilkesi ile hareket etmesini, bu ve benzer söylemler içeren yayınlara derhal son verilmesini bekliyoruz.”

A Spor’un reji sesleri sızdı! Yönetim istifa diyen seyirciyi yakın ver

Benzer Haberler