Fazıl Say ve Ece Dağıstan’ın fotoğrafının sırrı

27 Mayıs 2021 Perşembe

Fazıl Say ve Ece Dağıstan’ın fotoğrafının sırrı

Piyanist Fazıl Say ve Ece Dağıstan’ın fotoğrafının sırrı belli oldu. Fotoğraf, Süper Lig’e çıkan 3’üncü takım olan Altay’ın zaferinin ardından paylaşıldı.

TFF 1. Lig play-off finalinde Altınordu ile Altay, Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda karşılaştı. Mücadeleyi 1-0 Altay kazandı ve Adana Demirspor, GZT Giresunspor’dan sonra Süper Lig’e çıkan 3. takım oldu. Böylelikle Atatürk Olimpiyat Stadı’ndaki TFF 1. Lig play-off finalinde Altınordu’yu 1-0 mağlup eden Altay, 18 yıl sonra Süper Lig’e yükseldi.

Altay’ın zaferinin ardından dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say da sanatçı Ece Dağıstan ile birlikte dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Dağıstan’ın Altay forması giymiş haliyle bir paylaşım yapan Say, “Ve Büyük Altay Süper Lig’te” diye yazdı.

Öyle ki Altay’ın Ece Dağıstan için ayrı bir önemi vardı. Dağıstan daha önce yaptığı paylaşımda, annesinin Altay’da Türkiye’nin ilk kadın futbol kulübü yöneticisi olduğunu aktarmıştı.

Dağıstan 2017’de şunları yazmıştı:

“Tanıyanlar iyi bilir; Annemin hayatta çocuklarından sonraki en büyük tutkusu ALTAY‘dı…Türkiye’nin ilk kadın futbol kulübü yöneticisi olmanın dışında tüm futbolcularının ablası, amigoların anası, tribünlerin yengesiydi. Kazanılan maçlar sonrası uzun kuyruklar olurdu; elini öpme kuyruğu…

O dönem doğan Altaylı futbolcuların çocuklarının ismi genelde bizim ailenin isimleri oldu :))

Maçlardan önce sahaya gidip kendi okuduğu dualı suları dökmüşlüğü var. Gazetelerde transferin ‘lady’si gibi atılan manşetler var… Kritik maçlarda küfreder korkusuyla şeref tribünü yerine onlarca Altaylı’nın arasında babamdan özellikle uzağa oturmuşluğu var… Var da var.

O yılların büyük Altay’ı son yıllarda ne yazık ki 3. Lig’e kadar düştü. Ama gerçek Altay’lılar için her zaman BÜYÜK ALTAY olarak kaldı.”

Fazıl Say konserinde bir ilki gerçekleştirdi! Beethoven’ın eserlerini besteledi

Benzer Haberler