Erdoğan'a hakaretten ceza alan Zuhal Olcay'a destek yağdı: 'Her zulüm toplumsal öfkeyi daha da artırır' - Tele1
Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Erdoğan’a hakaretten ceza alan Zuhal Olcay’a destek yağdı: ‘Her zulüm toplumsal öfkeyi daha da artırır’

Sanatçı Zuhal Olcay’ın AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ‘hakaretten’ cezasının onanmasına tepki yağdı. Piyanist Fazıl Say tepkisini ‘utanç duyuyorum’ sözleriyle dile getirirken, sosyal medya kullanıcıları da, “Mesele gözdağı vererek milleti susturmak meselesi. Ceza verince millet korkup siner, kimse itiraz edemez diye düşünüyorlar ama bilmiyorlar ki her ceza, her zulüm toplumsal öfkeyi daha da artırır. Mağduriyetler arttıkça sesler de giderek yükselmeye başlar” ifadelerine yer verdi.

Yargıtay, Zuhal Olcay’a ‘Cumhurbaşkanına hakaretten’ verilen hapis cezasını onadı!

Sanatçı Zuhal Olcay’ın, bir mekânda şarkı söylediği sırada AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle verilen ve ertelenen 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay 16. Ceza Dairesi tarafından oy birliğiyle onandı. Piyanist Fazıl Say, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Zuhal Olcay yalnız değildir” diyerek Olcay’a destek oldu.

Olcay’a destek mesajı paylaşan Fazıl Say, şunları yazdı:

“Benim güzel dostum Zuhal derin bir insandır, olağanüstü yetenekli bir oyuncudur, muhalif olabilir, bir cümlesinde haklı veya haksız da olabilir; ona sahip çıkmak yerine onu böyle cezalandırmak… Utanç duydum… Utanıyorum.

Benzerini 6 yıl önce yaşamıştım, şimdi beni cezalandırtan Adnan hocacılar kadın ticaretinden hapisteler, gün oluyor devran dönüyor elbet, ama bu değerlerimiz acı çekiyor zaman içinde, olan insan ruhuna oluyor. #zuhalolcayyalnızdeğildir dostlar… İnsanlar, halkımız; soruyorum; Ne kadar sürecek bu tutum?”

“1980 döneminde olan yargılamalar bile bu kadar siyasi ve taraflı değil”

Sosyal medya kullanıcıları da Zuhal Olcay’a destek vererek, karara tepki gösterdi:

“Mesele gözdağı vererek milleti susturmak meselesi. Ceza verince millet korkup siner, kimse itiraz edemez diye düşünüyorlar ama bilmiyorlar ki her ceza, her zulüm toplumsal öfkeyi daha da artırır. Mağduriyetler arttıkça sesler de giderek yükselmeye başlar.”

“Emin olun ki 1980 döneminde olan yargılamalar bile bu kadar siyasi ve taraflı değil.”

“Gerçek sanatçı kolay yetişmiyor,hırslı politikacı sürüyle yetişiyor,hırslı bir politikacı için değerlerimizi birer birer hapise atıyorlar.Yeter artık dur deme zamanı.Zuhal hanım sevilen değerli bir sanatçı yazık ki haksız yere ceza alıyor…”

“Dik duramayan kişiler savcı – hakim olmasın kardeşim.”

 

Advertisement