Fatma Şahin hakkında suç duyurusu

20 Ocak 2022 Perşembe

Fatma Şahin hakkında suç duyurusu

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin hakkında “halkı mağdur ettiği” gerekçesi ile suç duyurusunda bulunuldu.

CHP’li avukat Erdem Gökpınar, etkili kar yağışı sebebiyle yollarda kalan yurttaşları suçlayan Gaziantep Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Tanrıöver ve Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin hakkında suç duyurusunda bulundu.

Gaziantep’te dün meydana gelen yoğun kar yağışı kentte birçok kişinin yolda kalmasına sebep oldu. Kar yağışı yüzünden saatlerce yolda mahsur kalan bölgedeki vatandaşlar yardım alamadıkları ve yerel yönetimin yetersiz kalması ile ilgili tepkilerini sosyal medya üzerinden paylaştı.

“FATMA ŞAHİN ÖNLEM ALMADI”

Kar yağışının önceden bilinmesine rağmen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Fatma Şahin’in önlem almadığı öne sürüldü.

Gaziantep Kültür A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı  Hakan Tanrıöver, sosyal medyadaki hesabından saatlerce yolda kalan yurttaşları suçlayan bir paylaşım yaptı. Tanrıöver yaptığı paylaşımda “Aracında kar lastiği takılı mı? Yok.. Kar fırtınası geleceğini duydun, işten erken çıktın mı? Yok.. Bu gün araba ile çıkmayayım dedin mi? Yok.. Bir mahana bulamda hökümete belediyelere saydıram..” ifadelerini kullandı.

“HALKIN ŞİVESİNİ AŞAĞILADI”

CHP Gaziantep İl Hukuk Komisyonu Başkanı avukat Erdem Gökpınar, Fatma Şahin ve Hakan Tanrıöver hakkında suç duyurusunda bulundu. Şahin’in halkın mağdur olmasına yol açtığının belirtildiği dilekçede, Tanrıöver’in ise halkın şivesini aşağıladığı belirtilerek cezalandırılmaları istendi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin: İnşallah akşama doğru yolu tamamen açmış olacağız

Benzer Haberler