Fatih’te aralarında polisin de bulunduğu soygun girişimi

27 Mayıs 2021 Perşembe

Fatih’te aralarında polisin de bulunduğu soygun girişimi

İstanbul Fatih’te sahte arama emriyle altın toptancısına gelen ve iş yerini soymaya çalışan 5 kişi işyeri çalışanını silahla yaraladı. Soyguncular arasında Başakşehir Devriye Ekipler kadrosunda görevli polis memuru Abdullah D.’nin de olduğunu tespit edildi.

Bir iş hanındaki altın toptancısında meydana gelen olayda toptancıya gelen 5 kişi giydikleri polis yelekleriyle içeri girdi. Ellerinde arama kararı olduğunu söyleyen kişiler kuyumcuyu soymaya çalıştı. Gelenlerin polis olmadığından şüphelenen çalışanlarla gelen 5 kişi arasında tartışma yaşandı.

Şüphelilerden biri silahını çekerek iş yeri çalışanı İbrahim İsmailoğlu’nu bacağından yaraladı. Şüphelilerden biri çalışanlar tarafından yakalanırken, diğer şüpheliler geldikleri araçla olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri olayla ilgili çalışma başlattı.

POLİS ÇIKTI

Polis ekipleri yaptıkları inceleme ve çalışmalarda iş yerinde yakalanan kişinin Başakşehir Devriye Ekipler kadrosunda görevli polis memuru Abdullah D. olduğunu tespit etti. Polis ekipleri iş yeri çalışanını yaralayan Şehmuz K. isimli şüpheliyi de olay yeri yakınında saklandığı otoparkta yakaladı. Diğer şüphelilerin yakalanması için başlatılan çalışmalar sürerken, şüphelilerin kaçma anları güvenlik kamerasına yansıdı.

MERMİ SIYIRDI

Yaşanan olayı anlatan görgü tanığı, “Dışarıda oturuyorduk. Baktık binadan 3 kişi çıktı. Üzerlerinde polis yelekleri vardı. Korkutmak için silah çıkarmışlar, sonra vurmuşlar birini. Dışarıda da bir kere ateş ettiler. Sonra içeri girdik. Mermi sıyırmış. Duyduğumuza göre bir tane gerçek polis varmış diğerleri sahteymiş” diye konuştu.

Benzer Haberler