Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Spor

Fatih Terim’den TFF’ye koronavirüs tepkisi

Fatih Terim, 0-0 berabere biten Beşiktaş derbisi sonrası açıklamalarda bulundu. Maçın seyircisiz oynanmasıyla ilgili konuşan Terim, TFF’yi eleştirdi ve ironik bir şekilde “İnsanlar niye tedirgin ki? TFF böyle bir karar verdiğine göre tedirgin olacak bir şey yok! Rahat olsunlar! Ben oyunculara söylerim…” dedi.

Sözlerine daha sonra devam eden tecrübeli teknik adam, “Türkiye’de her türlü kurum ve kuruluş evlerine gönderildi veya toplantıları iptal edildi. Futbol, Basketbol ve hentbol… Bunlar temas oyunları. İki gece önce tenis maçları da ertelendi. Bu da komik… Biz canımızı dışarıda mı bulduk? ” şeklinde konuştu. Genel basın toplantısında da eleştirilerine devam eden Terim, “İstediğinizi şampiyon edin, oynamayalım kardeşim istemiyorsanız, birilerine zarar gelecekse… Nedir bu? Nedir? Anlamıyorum! ” yorumunu yaptı.

Fatih Terim’in maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamaları şu şekilde:

İnsanlar niye tedirgin ki? TFF böyle bir karar verdiğine göre tedirgin olacak bir şey yok! Rahat olsunlar! Ben onlara söylerim…

Maç içinde taraftarın olmaması ve bu sürede herkesin aklının olaylarda olması normal tabii ki. Futbolcularımı da bu yüzden eleştiremeyeceğim.

Derbi olan bir maçta, özellikle ikinci yarı rakibi hapsettiğimiz bir ortamda kazanamadık.

Oyuncularımı tebrik ediyorum. Çünkü biz onlara bu konu hakkında mantıklı bir açıklama yapamadık. Türkiye’de her türlü kurum ve kuruluş evlerine gönderildi veya toplantıları iptal edildi. Futbol, Basketbol ev hentbol… Bunlar temas oyunları. İki gece önce tenis maçları da ertelendi. Bu da bir espri…

Ben futbolun ruhunu geri istiyorum. Beraber her şeyi paylaştığım taraftarımı geri istiyorum. 100 yıldır kendi aramızda oynuyoruz. Ne tadı var ne tuzu. Suni bir ortam. Bizi de kimse bilgilendirmiyor. Biz neden seyircisiz oynuyoruz. Burada 850 resmi görevli var.

Biz canımızı dışarıda mı bulduk? Her toplantı iptal ediliyor. Herkes evlerinden çalışıyor. Hiçbir maç böyle olmamalı. Bakmayın siz konuşmayanlara…

“NEDİR BU NEDİR? İSTEDİĞİNİ ŞAMPİYON YAPIN!”

İstediğinizi şampiyon edin, oynamayalım kardeşim istemiyorsanız, birilerine zarar gelecekse… Nedir bu? Nedir? Anlamıyorum! Her sene bir zorluğa alışkınız zaten.

Bir grup var, ‘bize bir şey olmaz’ diyor, herhalde biz onlardanız. Bir grup var panikçi, o da kötü. Söylemimizle eylemimiz arasında büyük farklar var. İnşallah, futbol aleminde bir şey çıkmaz. Çıkarsa hep beraber karantinaya gideceğiz, böyle bu iş. Maalesef.