Fatih Terim’den “istifa” sinyali

15 Mayıs 2021 Cumartesi

Fatih Terim’den “istifa” sinyali

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim maç sonunda yaptığı açıklamada, “31 Mayıs tarihi itibarıyla mukavelem bitiyor. Gereğine uyduk. Bazı zamanlar istifa zamanlarıydı ama yapmadım Galatasaray’ın hatırı için. Sözümüzü yerine getirdik” ifadelerini kullandı. Terim’in açıklaması gitme sinyali olarak değerlendirildi.

Süper Lig’de Galatasaray evinde Malatyaspor’u 3-1 yenmesine rağmen şampiyonluğu averaj ile kaçırdı. Beşiktaş deplasmanda Göztepe’yi 2-1 mağlup ederek şampiyonluğu ulaşan takım oldu. Galatasaray teknik Direktörü Fatih Terim maç sonunda flaş açıklamalarda bulundu.

“GALATASARAY TARAFTARLARINA TEŞEKKÜR EDERİM”

Oyuncularımı tebrik ediyorum. Biz hiç bırakmadık, Florya… Çok da yaklaştık aslında. Burada ve Denizli’de gol yemeseydik… Emeği geçen herkese, bizi samimi olarak destekleyen Galatasaray taraftarlarına teşekkür ederim.

Galibiyet Galatasaray’a şampiyonluğu getirmedi

“HER ŞEYE RAĞMEN ŞAMPİYON OLABİLİRDİK”

Basınla ayrı uğraş, hakemlerle ayrı uğraş, TFF ile ayrı uğraş, bir de içeriyle uğraş. Bizim daha önce bitirmemiz gerekirdi bu işi. Bize çok ciddi yaralar verdiler. Sezon başından beri bakabiliriz. Herkese ve her şeye rağmen şampiyon olabilirdik.

Eğer güçlü olmazsanız size herkes dokunur. Dokunulmaz olmak için güçlü olmak lazım. Galatasaray’ın her zaman güçlü olması lazım. Düşmanlarımız bile bildiğimiz şeyler ama içimizdekiler daha tehlikeli. Oyuncularımla gurur duyuyorum.

Sezonun en ciddi döneminde hocalara söylenecek şey mi bunlar. Sonradan hırslandırmak için dedim gibi şeyler, bunları geçin. Haziranda seçim var, transfer ne zaman yapılacak? Şampiyonlar Ligi ön elemesi oynayacağız. Galatasaray’ın ciddi bir yapılanmaya ihtiyacı var.

Galatasaray’ın bu kadar borcu varken, 5 başkan adayı var. Umarım hazırlardır.

Geçen hafta maç bitiyor. Yayıncı kuruluştu Güntekin Onay diyor ki, ‘Yeni Malatyaspor hiç 3 gol yemedi.’ Biz ondan şunu demesini de beklerdik, ‘Ligin beşincisi de hiç 7 gol yemedi’ Ben her şeyi daha iyi anlatacağım herkese.

Mukavelemizin gereğine uyduk. Yapmamız gereken bazı şeyler vardı. Bazı zamanlar istifa zamanıydı ama ben yapmadım.

“O kadar çok şeyle uğraştık ki biz federasyona ve kurullarına göğsümüzü germişken, federasyon ve kurullarına teşekkür edenleri görüyoruz. Basın, kurum, federasyonla ayrı uğraş. Bir de içeriyle uğraş.

31 Mayıs tarihi itibarıyla mukavelem bitiyor. Gereğine uyduk. Bazı zamanlar istifa zamanlarıydı ama yapmadım Galatasaray’ın hatırı için. Sözümüzü yerine getirdik.

Benzer Haberler