Fatih Terim’den Hakan Çalhanoğlu açıklaması: Sürpriz değil

15 Temmuz 2021 Perşembe

Fatih Terim’den Hakan Çalhanoğlu açıklaması: Sürpriz değil

Fatih Terim, Hakan Çalhanoğlu’nun İnter’e transferiyle ilgili, “Zirvede kalmak için Inter’i seçti. Milano’nun bir diğer takımından 4 yılın ardından geçmiş olması sürpriz değil” dedi.

Fatih Terim, İtalyan La Gazzetta dello Sport’a verdiği röportajda, milli futbolcu Hakan Çalhanoğlu’nun yaz transfer döneminde Milan’dan Inter’e transfer olması ve 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’na (EURO 2020) ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Hakan Çalhanoğlu’nun Inter’e transferini nasıl değerlendirdiği sorulan Terim, şunları söyledi: “Her şeyden önce çok mutluyum. Hakan’a hayranım ve ona güveniyorum. Onu Karlsruhe’de oynadığı dönemden takip ediyorum. 2013’te ilk kez Türkiye için oynadı. 19 yaşındaydı. Kulübede ben vardım. Benim için de önemliydi. Yeniden milli takımın başına geçtiğim dönemdi. Büyük gururla bakıyorum ve Türk çocukları için örnek olarak görüyorum. Hakan kendi kaderini kendi belirleyebilir. Zirvede kalmak için Inter’i seçti. Milano’nun bir diğer takımından 4 yılın ardından geçmiş olması sürpriz değil. Artık ülkeyi de ligi de tanıyor. En iyisini nasıl verebileceğini biliyor.”

“ENDİŞEYLE TAKİP ETTİM”

EURO 2020’de kalp rahatsızlığı geçiren Danimarkalı Christian Eriksen ile Hakan Çalhanoğlu’nun benzer özellikleri taşıdığını aktaran Fatih Terim, “Inter, Eriksen sonrası için en iyi seçimi yaptı. Bu iki taraf için de iyi bir evlilik” şeklinde görüş belirtti. Deneyimli teknik adam, Eriksen’in maç içinde fenalaşmasını tüm dünya gibi kendisinin de endişeyle takip ettiğini kaydetti.

“İNTER TARAFTARLARI HAYRAN OLACAKTIR”

Milan taraftarının Özil transferinden dolayı üzgün olduğunu düşündüğünü aktaran Terim, “Ama ileride bu tip transferler göreceğiz. Inter taraftarları ona hayran olacaktır. Çünkü pek çok şey yapmasını biliyor, gerçek ve tam bir oyuncu” yorumunu yaptı. Futbolun bireysel bir spor olmadığının altını çizen Terim, Türk Milli Takımı’nın EURO 2020’deki performansını, Hakan Çalhanoğlu üzerinden görmemek gerektiğini ifade etti.

Hakan Çalhanoğlu’nun yeni takımı belli oldu

Benzer Haberler