‘Fatih Terim Fonu’nda parasını geri alan Ayhan Akman konuştu: Bir tek ben varım zannediyordum

29 Kasım 2023 Çarşamba

Fatih Terim Fonu‘nda parasını geri alanlardan biri olan Ayhan Akman, Erzan’a verdiği paranın karşılığında dekont alamayınca üst yönetime çıkacağını söylediğini, sadece verdiği parayı geri aldığını iddia etti.

Mağdurları arasında bazı sporcu ve iş insanlarının da bulunduğu, “yüksek kârlı fon vaadiyle” dolandırıcılık davasında banka yöneticisi Seçil Erzan’a para veren ve daha sonra geri alabilen isimlerden olan futbolcu Ayhan Akman, Gazeteci Fatih Altaylı’ya konuştu.

Ayhan Akman, Erzan’a verdiği paranın karşılığında dekont alamayınca üst yönetime çıkacağını söylediğini, Erzan’ın da parayı iade ettiğini söyledi. Akman, faiz almadığını, sadece verdiği parayı geri aldığını söyledi.

Akman, Fatih Altaylı’nın sorularına şu yanıtları verdi:

“2022 Haziran, tam gününü hatırlamıyorum ama telefonum çaldı, Seçil Erzan aradı. Beni şubeye davet etti. Kalktım gittim. Bana uzun süredir bankanın müşterisi olmam nedeni ile çok kârlı bir teklif yapacağını söyledi. Önce anlamadım.

“GİZLİ BİR FON OLDUĞUNU SÖYLEDİ”

Bankanın yurt dışında oluşturduğu bir fon olduğunu, çok yüksek getirili olduğunu, sadece bankanın çok iyi müşterilerini bu fona aldıklarını, sınırlı olduğunu benim de yıllardır banka ile çalışmamdan dolayı bana bu teklifi yaptığını söyledi. Israrla yurt dışı bir fon olduğunu ve gizli olduğunu söylüyordu.

Uğur Karakullukçu’dan Galatasaray altyapısında torpil iddiası! Ayhan Akman canlı yayında aradı

FATİH TERİM ADINI VERDİ Mİ?

Yok abi, hiçbir isim vermedi. Ne Fatih Hoca ne başka biri. Diğer futbolcuların da orada olduğunu söylemedi. ‘Yurt dışında yüksek getirili bir uluslararası fon’ dedi. Hiç kimseden de haberim yoktu. Bir tek ben varım zannediyordum.

PARAYI NASIL VERDİN?

Abi, geri zekâlı olduğum… Denizbank’taki hesabımdan çektim ve kendisine verdim.

RESMİ BİR BELGE, BİR DEKONT, BANKACILIK SİSTEMİNDE BİR KAYIT YOK MUYDU?

Abi geri zekâlıyım diyorum ama o kadar da değil. İstedim elbet. O an veremedi. Birtakım bahaneler uydurdu. Merkeze gidecek sonra kayıt sonra gelecek falan bir şeyler anlattı.

SEN PARANI NASIL KURTARDIN?

Parayı verdim ama sürekli belge, dekont, kayıt peşindeyim. Neredeyse her gün arayıp belge nerde, dekont nerde diyorum. Sonunda ‘Dekontu sen veremeyeceksen ben genel müdürlüğe gidip onlardan kendim isterim’ dedim ve bu durumu üst yönetime şikayet edeceğimi söyledim. Bunun üzerine bana paramı geri verdi. Zannederim geçen şubat ayı falandı. Ve abi emin ol benim ne Arda’dan, ne diğerlerinden haberim yoktu. Ben tek salak kendimi zannediyordum. Bilsem onları da uyandırmaz mıyım? Gerçi o saatten sonra uyandırsam ne olacak. Herkes parayı kaptırmış meğer.

FAİZ ALDIN MI?

Yok abi ne faizi! Ne yatırdıysam onu aldım. Hatta eşim bile kızdı o zaman bana 6-7 ay boşuna kaybettim diye. Şimdi şükrediyoruz parayı kurtardığımıza.”