Fatih Portakal’dan Erdoğan’ı kızdıracak ‘FETÖ’ paylaşımı

9 Nisan 2022 Cumartesi

Fatih Portakal’dan Erdoğan’ı kızdıracak ‘FETÖ’ paylaşımı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atanan Ebubekir Gizligider’in Fetullah Gülen ile fotoğrafı gündeme bomba gibi düştü. Gazeteci Fatih Portakal konuyla alakalı Erdoğan’a sert eleştiride bulundu.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan 4 bakan yardımcısı görevden alındı, yerlerine yeni atamalar yapıldı. Eski AKP’li Nevşehir Milletvekili Ebubekir Gizligider, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı kararname ile Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atandı.

Erdoğan dört bakan yardımcısını görevden aldı

FETULLAH GÜLEN İLE FOTOĞRAFI ÇIKMIŞTI

Atama kararının ardından, Tarım ve Orman Bakan Yardımcılığına atanan Gizligider’in, FETÖ lideri Fetullah Gülen ile yıllar önce çekilmiş bir fotoğrafı gündeme geldi.

Gizligider, 15 Temmuz FETÖ’cü darbe girişiminin ardından söz konusu fotoğraf üzerine “Şimdi bu ortaya çıkan fotoğrafların tamamı fitne için ortaya çıkarılmış ve insanlara buradan ayar vermek üzere yapılan operasyonlardır” açıklamasında bulunmuştu.

SOYLU’NUN KUZENİ ÖNCE PAYLAŞTI SONRA SİLDİ

Bu tartışmalar devam ederken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda görev yapan kuzeni Sadık Soylu Twitter hesabından, Erdoğan’ın atadığı Gizligider’in Gülen ile fotoğrafını paylaştı.

“ERDOĞAN KANDIRILMIYOR, BİZZAT KENDİ ATIYOR”

Konuyla ilgili Yeniçağ’ın gündeme taşıdığı haberi sosyal medya hesabından paylaşan gazeteci Fatih Portakal “Fetö’cüler yavaş yavaş geliyordu. Erdoğan kandırılmıyordu, bizzat kendi atıyordu.” notunu düştü.

Benzer Haberler