Fatih Erbakan’dan erken seçim açıklaması

15 Ocak 2022 Cumartesi

Fatih Erbakan’dan erken seçim açıklaması

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Anadolu buluşmaları kapsamında Düzce’ye gitti. Burada gazetecilerle bir araya gelen Erbakan, “Ekonomik sıkıntılardan dolayı erken seçimin olması gündeme gelebilir” dedi.

Erken seçimin olası olduğunu söyleyen Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bir an önce zam, faiz, borç ekonomisinden bu devlet varlıklarının haraç, mezat satılmasından kurtulup, milli kaynak paketlerinden kaynak üretip, istihdam modelini uygulayacak bir iktidar modelinin bir milli görüş iktidarının gelmesi lazım” ifadelerini kullandı.

ERKEN SEÇİM İÇİN TARİH VERDİ

Fatih Erbakan Düzce’de gazetecilerle bir araya geldiği konuşmasında, erken seçim için 2022 yılı Ekim veya Kasım aylarını işaret etti. Erbakan, “Ekonomik sıkıntılardan dolayı erken seçimin olması gündeme gelebilir. Halkta biriken enerji, gerçekten bıçağın kemiğe dayanmış olması, halkın tepkisi bir an önce sandığın gelmesine neden olabilir” dedi.

Erbakan’ın konuşması şu şekilde:

“İktidarın döviz bulma zorluğu ve çarkı çevirememesi yani 12 aylık sürede dış borç ödeyeceksin. 193 milyar dolar lazım. 12 ay içinde cari açığı kapatacaksın 60 milyar dolar lazım. Bu ne demektir. Her bir Allah’ın günü 1 milyar dolara yakın para 700-800 milyon dolar döviz bulması lazım. Bunu bulamıyor. Çin’le swap yapayım, Katar’la swap yapayım. Eşten, dosttan birkaç milyar dolar bulayım. Ama dönmüyor, dolayısıyla gerçekten sıkışmış durumdalar

Diğer husus da sayın Cumhurbaşkanının 3. kez aday olması. Seçimler zamanında olursa 2. kez aday oldunuz 3. kez aday olamazsınız tartışması çıkacak. Ama bir erken seçim olması halinde bu tartışmalardan kurtulmuş olacaklar. Bu nedenle bir erken seçim olma ihtimalini yüksek görüyoruz. – 2022 yılı Ekim ya da Kasım ayında sandığın milletin önüne gelmesi ihtimali olabilir. İnşallah bir an evvel olsun. Çünkü biraz önce söylediğim gibi ekonomi alanında gidişat hiç iyi değil. – Bir an önce zam, faiz, borç ekonomisinden bu devlet varlıklarının haraç, mezat satılmasından kurtulup, milli kaynak paketlerinden kaynak üretip, istihdam modelini uygulayacak bir iktidar modelinin bir milli görüş iktidarının gelmesi lazım. Bu milletin hayrına olacaktır demek istiyoruz.”

İzzet Yıldızhan RTÜK Başkanı’na seslendi: Anama kadar hakaret ediliyor

Benzer Haberler