Fatih Altaylı’dan kendisini yalanlayan Çavit Çağlar için açıklama

13 Eylül 2020 Pazar

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Olay TV’nin sahibi Cavit Çağlar’ın ‘Kulağından tutar atarım’ cümlesini yalanlamasıyla ilgili açıklama yaptı.

İş insanı Cavit Çağlar, sahibi olduğu Olay TV’yle ilgili geçtiğimiz günlerde Habertürk gazetesi köşe yazarı Fatih Altaylı’ya bir mülakat vermişti. Çağlar’ın Altaylı’ya yaptığı açıklamada, “Yorum yok, taraf tutmak yok , yorum yapanı kulağından tutar atarım, baskı olursa kapatır giderim” sözleri ise tepki çekmişti.

Cavit Çağlar: “Gazetecileri kulağından tutarım” demedim

ALTAYLI’YI YALANLADI

 

Gelen tepkilerin ardından bugün Twitter’dan yeni bir açıklama yapan Çağlar, “Yıllardır gazeteci arkadaşlarımla birlikte yayıncılık yapan biri olarak, “gazetecileri kulağından tutar atarım” demedim, diyemem. Ben hem siyasetçi olarak hem medya patronu olarak gazetecilerle hep dostane bir ilişki kurdum” ifadelerini kullanarak Altaylı’yı yalanlamıştı.

Olay TV’nin sahibi Cavit Çağlar: İktidar baskı yaparsa kapatır giderim

“BİRKAÇ ŞEYİ DE YAZMADIM”

Medyakoridoru’nda yer alan habere göre Fatih Altaylı, Çağlar’ın röportajda bu ifadeleri kullanıp kullanmadığıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Vallahi de billahi de öyle dedi demekten başka ne diyebilirim ki. Böyle bir şey uydurmak için ne gerekçem olabilir ki. Dediği her şeyi yazdım. Hatta bir kaç şeyi de yazmadım.”

Benzer Haberler