Fatih Altaylı’dan Güler’e: Fasulyeyi hamuduyla yemişsiniz pis kokunun da nedeni muhtemelen o

9 Şubat 2022 Çarşamba

İktidara yakınlığıyla bilinen Turgay Güler katıldığı televizyon programında ‘elektrik nasıl ucuzlatılacak?’ sorusuna tepki toplayan bir yanıt verdi. Güler “Topluma kuru fasulye dağıtılacak, herkes kendi gazını kendisi üretecek” dedi.

Turgay Güler’e yanıt Habertürk Gazetesi Yazarı Fatih Altaylı’dan geldi.

Altaylı’nın yazısı şöyle:

“Millet elektrik faturaları, doğalgaz faturaları altında ezilirken iktidar gölgesinde toplumdan kopan bir grup medya meczubu işin iyiden iyiye cılkını çıkardılar. Biri televizyona çıkıp “Kuru fasulye dağıtacağız herkes kendi gazını üretip ısınacak” diye dalga geçiyor. Neymiş efendim, bu faturaları paylaşanlar tuzu kurularmış, camına elektrik faturasını asıp isyan eden lokantaya vergi denetmeni yollamak lazımmış.

“AFERİN SİZE”

Zaten en iyi bildikleri şey bu. Yandaşın vergi borcunu affet, eleştireni vergi denetmeni ile tehdit et. Ve bunları yazanlar iktidar savunucuları. İbrahim Kalın çıkıp insan gibi konuşuyor ve “Durumun farkındayız. Faturalara çözüm arıyoruz” diyor. Ama iktidar çanağından yalayarak semirmiş medyası ya dalga geçiyor ya tehdit ediyor. Üşüyene, ödeyemeyene kuru fasulye dağıtacaklarmış, bu kadar da olmaz diyene vergi denetimi yapacaklarmış. Aferin size. Aynen böyle devam edin.

“KOKUNUN SEBEBİ O”

Belli ki, siz o fasulyeyi çoktan hamuduyla yemişsiniz. Çevrenizden eksik olmayan pis kokunun da nedeni muhtemelen o.

Turgay Güler’in ‘kuru fasulye’ ile elektriği ucuzlatma formülü

Benzer Haberler