Fatih Altaylı Fenerbahçelileri çok şaşırttı: Fenerbahçe haklıdır

22 Ocak 2020 Çarşamba

Fatih Altaylı Fenerbahçelileri çok şaşırttı: Fenerbahçe haklıdır

Habertürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında Türk Futbol kulüplerinin borçlarının yeniden yapılandırılmasıyla ile ilgili yazı yazdı. Altaylı yazısında “Türk Futbol takımları Bankaların kucağına itiliyor” dedi.

Altaylı, Fenerbahçe kulüp başkanı Ali Koç’un “Bu kulübün geleceğini bankaların eline bırakamayız” açıklamasının haklı bularak yazdığı yazının ilgili kısmı şu şekilde:

‘Türk Futbolu Bankaların kucağına itiliyor’

Daha önce televizyondaki Spor Saati’nde de söylediğim gibi, Türk futbolu ve Türk futbol takımları “Bankaların kucağına” itiliyor. Hem de futbolu korumakla ve geliştirmekle görevli Futbol Federasyonu tarafından.  Fenerbahçe’ye limitler nedeniyle transfer imkanı bırakılmamış vaziyette. Limitlerini aştığı için bir de puan silme cezası ile karşı karşıya. Ama Fenerbahçe ile aynı oranda gelir üretme kapasitesine sahip olmadığı halde, aynı oranda borçlu kulüplere Federasyon tarafından izin veriliyor.

‘Fenerbahçe haklıdır’

Mesela Fenerbahçe oturup bazı kulüpler gibi bankalarla bir anlaşma yapsa ve “yapılandırma” adı altında önüne koyulan günü kurtarma operasyonunu imzalayıp, sorunları bir iki sene ötelese ve bankalara boyun eğse hiçbir sorunu olmayacak, dilediği gibi transfer yapacaktı. Ama Ali Koç sorumlu bir başkan gibi davranıp “Bu kulübün geleceğini bankaların eline bırakamayız” demeseydi şimdi Fenerbahçe de transfer yapabiliyor olacaktı. Bu yüzden Fenerbahçe haklıdır.

‘Fenerbahçe’nin asıl direnişi bugünkü direnişidir’

Kulüplerin bankaları boyun eğmesi ve bu yolla belki de bağımsızlıklarını kaybetmeleri dayatılmaktadır.
Bu yapılan Türk futbolunu bankalara peşkeş çekme ve bankalar vasıtasıyla Türk futbolunu kontrol altına alma planıdır.
Fenerbahçe’nin asıl direnişi bugünkü direnişidir. Taraftar bu konuda yönetime destek vermelidir. Futbol Federasyonu da bankaların değil, futbolun federasyonu olduğunu hatırlamalıdır. Bu kutsal görev galiba Fenerbahçe taraftarına düşmektedir.

Yazının tamamı için tıklayınız

Flaş açıklama! Ali Koç: Fenerbahçe şu an için transfer yapamıyor

Benzer Haberler