Fatih Altaylı: Dezenfektanı da yasaklarlar diye stok yaptım

28 Nisan 2021 Çarşamba

Fatih Altaylı: Dezenfektanı da yasaklarlar diye stok yaptım

Gazeteci Fatih Altaylı, “Tedbirleri artırdın mı, neden masada 2 tane dezenfektan var?” diye soran izleyicisine “Belki bunu da yasaklarlar, diye stok yaptım. Çünkü içinde alkol var, korktum” yanıtını verdi.

Gazeteci Fatih Altaylı, 29 Nisan saat 19:00’da başlayıp 17 Mayıs saat 05:00’e kadar sürecek tam kapanma sürecinde alkollü içki satışının yasaklanmasına tepki gösterdi.

Habertürk TV’de yayınlanan ‘Teke Tek’ programında izleyicilerin kendisine “Tedbirleri artırdın mı, neden masada 2 tane dezenfektan var?” diye sorduğunu söyleyen Altaylı, “Biliyorsunuz alkol satışı yasaklandı, belki bunu da yasaklarlar, bunda da alkol var diye stok yaptım. O yüzden 2 tane var. Çünkü içinde alkol var diye bunu da yasaklayabilirler diye korktum” ifadesini kullandı.

Altaylı, “Biliyorsunuz ne alakası varsa, yasaklar döneminde alkol satışı da yasaklandı. O yüzden stok yapıyorum” dedi.

NE OLMUŞTU?

17 günlük tam kapanma sürecinde alkol satışı genelgede ilgili hüküm olmamasına rağmen yasaklanmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tam kapanma süreciyle ilgili yaptığı açıklamada tekel bayilerin kapalı olacağını söylemişti. Soylu, “İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil” diye konuşmuştu.

Alkol satışı yasağına tepkiler büyüyor

Benzer Haberler