Faruk Tınaz’ın ölümü yargıya taşınıyor! Büyük ihmal iddiası

Yayın tarihi: 24 Aralık 2021 Cuma 5:40 pm - Güncelleme: 24 Aralık 2021 Cuma 5:44 pm

Pankreas kanseri tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybeden şarkıcı Faruk Tınaz‘ın ölümünde doktor ihmali olduğu iddia edildi. Aile, konuyu yargıya taşıyacak.

Usta sanatçı Faruk Tınaz, bir süredir pankreas kanseriyle mücadele ediyordu. 65 yaşındaki Tınaz, tedavi gördüğü Acıbadem Fulya Hastanesi’nde dün hayatını kaybetti. Faruk Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, ünlü sanatçının ölümüne dair ihmal iddiasında bulundu.

“ÇOK BÜYÜK DOKTOR İHMALİ VAR”

Tınaz için Veliefendi Hipodrumu Şeref Tribünü önünde tören düzenlendi. Törende konuşan Tınaz’ın eşi Canan Tınaz, “Çok büyük bir doktor ihmali var. Pankreas kanseri, evet ama 2 yıl önce bir doktorun pankreastaki lekeyi görüp bütün raporlara bakmamasından kaynaklanıyor. Raporları atladığı için teşhis yanlış konuluyor. Zaten bununla ilgili 6 ay önce Bodrum Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Süreç devam ediyor. O zaman yapılan ihmal, bir anda karşımıza dördüncü evre kanser olarak çıktı” diye konuştu.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Tınaz, doktorun raporu doğru okumaması dolayısıyla teşhisin yanlış konulduğunu öne sürdü. Canan Tınaz, “Kesinlikle doktor ihmali olduğu ortadadır. Olayın başlangıcı bu ihmal ile başladı. Suç duyurusunda da bulunuldu. İlerleyen süreçte daha geniş bilgi vereceğiz” dedi.

Sanatçının cenazesi yarın memleketi Adana’ya götürülerek, Kabasakal Camii’nde öğle vakti cenaze namazı kılındıktan sonra Kabasakal Mezarlığı’na defnedilecek.

Türk müziğinde iki acı kayıp