Fare videosu sonrası ünlü fast food zincirinin şubesi kapatıldı

2 Kasım 2021 Salı

ABD’nin başkenti Washington’da, Popeyes’ın Capital Hills şubesi mağazanın birçok noktasında fare olması sebebiyle kapatıldı. Denetime gelen müfettişler sorunu raporlayarak restoranın halk sağlığını tehdit ettiğini belirtti.

Dünyanın en büyük fast-food tavuk zincirlerinden biri olan Popeyes’ın Washington’daki Capital Hills şubesi, halk sağlığını tehdit ettiği gerekçesiyle kapatıldı. New York Post’ta yer alan habere göre Sağlık Bakanlığı müfettişleri, restoran denetiminde 17 hijyen ihlali tespit ettiğini bildirdi. Müfettişler ayrıca mağazanın mutfağında fare gördüğünü de raporlayarak yıkama alanlarında, duvarlarda, yağ haznesinde, buzdolabında ve müdürün odasında da fare dışkısı bulduklarını aktardı.

VİDEO GÜNDEM OLDU

Sıçan istilasına ek olarak müfettişler, buzdolapları hem de dondurucunun termometrelerinin bozuk olduğunu tespit etti. Buna bağlı olarak çiğ tavukların ve diğer malzemelerin korunması gereken sıcaklık kriterlerinin karşılanmadığı ortamda muhafaza edildiği bildirildi.

Öte yandan Popeyes restoranındaki hijyen ihlalleri, sosyal medyada gündem olduktan sonra ortaya çıktı. Popeyes mutfağındaki hijyen ihlallerini kaydeden TikTok kullanıcısının videosu, 30 binden fazla beğeni alarak kısa sürede gündem haline geldi.

Benzer Haberler