Falyalı’nın babası cinayetin ardından ilk kez konuştu

17 Şubat 2022 Perşembe

KKTC’de silahlı saldırı sonucu öldürülen ve adı çok sayıda suçlamayla anılan Halil Falyalı’nın babası ilk kez konuştu.

KKTC’de ‘bahis ve kumarhane’ patronu olarak bilinen ve silahlı saldırı sonucu öldürülen Halil Falyalı’nın  babası Cahit Falyalı sessizliğini bozdu.

“Oğlunun uyuşturucuyla mücadele eden bir kişi olduğunu” öne süren baba Falyalı, “Yolunu kestiler” dedi. TELE1’de Fatih Ertürk’e konuşan Falyalı, oğluyla ilgili ortaya atılan iddiaların tamamen asılsız olduğunu öne sürdü ve şunları söyledi:

“Oğlumla ilgili sonsuz yalanlar ortaya atılıyor. Oğlumun uyuşturucu baronu olduğu bile yazılıyor, söyleniyor. Ne uyuşturucusu. Oğlum, bırakın uyuşturucu ticaretini, bunu yapanların en büyük düşmanıydı. Bu pisliklerle mücadele ediyordu. Bu pisliklerin ortadan kaldırılması için çaba gösteriyordu. Ancak yolunu kestiler.”

‘TAHMİNİMİZE GÖRE ALACAK-VERECEK MESELESİ’

Saygı Öztürk Sözcü’de yer alan haberinde ise ismi verilmeyen bir yetkilinin cinayetle ilgili şu değerlendirmeleri yaptığını belirtti:

“Cinayetin neden işlendiği konusunda ailenin de bilgisine başvurulacak. Yaptığı işlerden dolayı tehdit alıp almadığı, varsa bunların kim olduğu, tehdit sıklığı, aile içinde bu konuda yapılan konuşmalar, alacak-verecek meseleleri konusunda bildiklerini anlatmalarını isteyeceğiz. Bu olayın bütün boyutlarıyla ortaya çıkarılmasında ailenin vereceği bilgiler önem taşıyor. Bizim tahminlerimize göre cinayetin altında alacak-verecek çıkacak.”

PEKER’İN İDDİASI

Evinin yakınında çapraz ateşe alınarak öldürülen Halil Falyalı adını ilk kez suç örgütü lideri Sedat Peker gündeme getirmiş, Falyalı’nın Binali Yıldırım’ın oğluyla uyuşturucu işinde olduğunu iddia etmişti.

Falyalı cinayetini ‘Eldiven’ çözdü!

Halil Falyalı’nın taranan aracının görüntüsüne TELE1 ulaştı

Benzer Haberler