Falyalı cinayetine ilişkin MOBESE kayıtlarında ilginç görüntülere ulaşıldı

11 Şubat 2022 Cuma

Falyalı cinayetine ilişkin MOBESE kayıtlarında ilginç görüntülere ulaşıldı

Gazeteci Saygı Öztürk, Halil Falyalı cinayetinde MOBESE kayıtlarının incelendiği ilginç görüntülere ulaşıldığını yazdı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, KKTC’de suikastle öldürülen ‘bahis ve kumarhane’ patronu olarak bilinen Halil Falyalı cinayetine ilişkin dikkat çeken bir yazı kaleme aldı. Öztürk, Türkiye’den ilişkili olduğu bazı isimler olduğunu işaret ettiği Falyalı’nın “susturulması” için cinayetin işlendiğini belirtti.

Cinayetle ilgili MOBESE kayıtlarının ilginç görüntülere ulaşıldığını yazan Öztürk, “Anlaşılıyor ki, suç örgütüne Falyalı ile ilgili içeriden bilgi verenler var” ifadelerini kullandı.

“İlk gün gözaltına alınanlardan Ö.T.’nin Batmanlı ve tetikçi grupla yakın ilişki içinde olduğunu ortaya koyacak bilgilere ulaşıldı” diyen Öztürk’ün yazısından bir bölüm şöyle:

“KKTC’de organize suç örgütlerinin mücadelesi var. Ülkemizde yaşanan olaylar sanki KKTC’ye taşınmış durumda. Kara para, uyuşturucu, organize suç örgütleri, haraç ve benzeri olaylar sıkça yaşanıyor. Kısa süre önce iş insanı Bulut Akacan’dan 1 milyon Sterlin haraç istendi. Vermeyince babası Mehmet Akacan’ı “uyarı” niteliğinde bacağından vurdular. Ülkede önemli bir siyasi güce sahip, bazı isimlere verdiği destekle de tanınan Halil Falyalı da, yine bu mücadele sonucu öldürüldü.

Polis, Falyalı ve Mahmutyazıcıoğlu cinayetleri arasındaki ‘bağlantı’yı araştırıyor

BATMANLI Ö.T.

KKTC Emniyet Genel Müdürlüğü, Türk Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı olarak görev yapıyor. Falyalı cinayetinin aydınlatılması için büyük çaba gösteriliyor. MOBESE kayıtlarının incelenmesinde ilginç görüntülere ulaşıldı.

Anlaşılıyor ki, suç örgütüne Falyalı ile ilgili içeriden bilgi verenler var. Falyalı’nın o gün zırhlı aracına binmemesi, zırhlı araca eşi ve çocuğunu bindirmesi de ilginç bir ayrıntı. Otelinden ayrılırken, dışarıda onun çıkışını bekleyen iki araç olduğu anlaşılıyor. Falyalı’nın hangi araçta olduğu, tetikçilere bildiriliyor.

KKTC’ye yasadışı yollarla uzun namlulu silahlar sokulabilmiş. Anlaşılan tetikçiler de deneyimli. Çünkü hareket halindeki araca sıkılan kurşunlardan 7’si Falyalı’ya isabet ediyor. Aracın şoförü öldürülüyor. Bu durum, tetikçilerin sıradan kişiler olmadığını ortaya koyuyor. Dahası, yaralamak için değil, “öldürmek” için hedef aldıkları da ortada. İlk gün gözaltına alınanlardan Ö.T.’nin Batmanlı ve tetikçi grupla yakın ilişki içinde olduğunu ortaya koyacak bilgilere ulaşıldı.

Falyalı ve Mahmutyazıcıoğlu cinayetleri arasında bağlantı var iddiası

ALAN GENİŞLETME

Ö.T. bir kumarhanede yakalandı. Cebinde, sabah kalkacak uçak için bilet vardı. KKTC’ye sanki kumar oynamaya gelmiş, sabah uçağıyla da Türkiye’ye dönecekmiş izlenimi yaratıyor. Bu kişinin gözaltına alınmasından sonra bazı gelişmeler oldu. KKTC Polisi, cinayetle bağlantılı olabilecekleri gerekçesiyle son günlerde KKTC’ye gelenlerin isimlerini belirledi. Türkiye ile temasa geçildi ve şüpheli olabilecek isimler saptandı. İşte onlardan İstanbul’da gözaltına alanınlar olduğunu Emniyet Genel Müdürlüğü açıkladı.

Olayla bağlantılı olarak gözaltına alınanlara bakıyorsunuz, geçmişte de organize suçlara karışmış. Artık, Türkiye’de faaliyetle kalmayıp alan genişletiyorlar. KKTC, organize suç örgütleri için önemli. 27 yıl önce de Türkiye’de “Kumarhaneciler Kralı” olarak bilinen Ömer Lütfü Topal öldürülmüştü. Öldürenler arasında emniyet mensupları da yer almıştı.

Sedat Peker’in iddialarıyla gündeme gelen Halil Falyalı silahlı saldırıda öldürüldü!

AYNI İSİMLER

1990’lı yıllarda isimleri adam öldürme, kaçırma, vurma, haraç olaylarına katılan aynı aile mensup 3 kişi Falyalı cinayetiyle ilgile gözaltına alındı. Bu sayı daha da artacak. Bir polis müdürüyle konuştum, ‘Bu suç örgütünün mensuplarından bazıları emniyetten, silahlı kuvvetlerden atılma. Ailenin hepsi de tahsilli. Aralarında doktor olanlar da var. En büyük özellikleri de sorguda konuşmamaları ya da olayı farklı yöne çekecek ifadeler vermeleridir. Yani yaptıklarını söylemezler. O yüzden bazı işler bunlara ihale edilir. Eğer, bu kişilerin eylemi yaptığı belirlenirse, bilin ki kimseyi ele vermezler’ dedi.

YAZININ TAMAMI

Ece Erken’in eşi Şafak Mahmutyazıcıoğlu öldürüldü

Benzer Haberler