Falcao Galatasaray’dan ayrılıyor! Yeni takımı belli oldu

27 Aralık 2019 Cuma

Fransız ekibi Monaco’dan ayrılarak Galatasaray’ın yolunu tutan Kolombiyalı yıldız, kariyerinin en iyi dönemini geçirdiği İspanya’nın Atletico Madrid takımına geri dönebilir. Don Balon, devre arasında bu transferin biteceğini iddia etti.

İspanya basınından Don Balon’un haberine göre; Falcao’nun Galatasaray macerası ocak ayında bitecek. Kolombiyalı forvet için şu ifadeler kullanıldı: Falcao geçtiğimiz yaz Monaco’dan ayrıldı ve Galatasaray’ın yolunu tuttu. İstanbul’da yeniden Şampiyonlar Ligi heyecanı yaşamak istiyordu. Ancak takımın harika kadrosuna rağmen Club Brugge’ün arkasında grubu sonuncu bitirerek erken elendiler. Zaten Türkiye’de Falcao’nun peşini sakatlıklar bırakmadı.

Flaş… Falcao, Galatasaray’dan ayrılıyor…

BONSERViS iSTEMEYECEKLER

33 yaşındaki futbolcu, sürekli olarak problemler yaşadı ve maçların büyük bölümünü kaçırdı. Galatasaray, Avrupa’dan elenmenin üzerine ligde de çok kötü bir dönem geçiriyor. Radamel Falcao, kariyerinin en iyi dönemini geçirdiği Atletico Madrid’e geri dönebilir. Hatta bu transfer için Galatasaray’ın bonservis istemeyeceği bile konuşuluyor. Çünkü Radamel Falcao senelik 6 milyon euro alıyor ve bu rakam Türk kulübü için bir hayli fazla… Dolayısıyla ona izin verebilirler.

ATLETiCO MAAŞI ÖDEYEBiLiR

Falcao, aynı Monaco’dan Galatasaray’a geldiği gibi buradan da Atletico Madrid’in yolunu tutabilir. Futbolcu için konuşulacak şey bonservis değil, alacağı yıllık ücret olacak. Senelik 6 milyon euro gibi bir maaşı verebilecek ender kulüplerden biri Atletico Madrid… Falcao’nun da bu teklife sıcak bakması bekleniyor. Galatasaray da devre arasında transferde hareketli bir dönem geçirecek ve Falcao dışında da birçok isimle yolları ayıracak.

Benzer Haberler