Faiz kararını Bakan Nebati değil kardeşi anlattı

15 Aralık 2021 Çarşamba

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi, iş insanı Seydullah Nebati yarın gerçekleşecek Merkez Bankası toplantısı ve faiz kararları ile ilgili konuştu.

B&G Yönetim Kurulu Başkanı Seydullah Nebati, yarın gerçekleştirilecek Merkez Bankası toplantısı öncesi  yeni ekonomi modeli ve faiz ile ilgili yorumlarda bulundu.

Bloomberg HT’den Burak Karagöz’e konuşan Seydullah Nebati, Merkez Bankası’nın yarınki toplantıyı pas geçmesi gerektiğini söyleyerek

kendi kanaatinin bir puanlık indirim olduğunu söyledi.

“MERKEZ BANKASI’NIN YARINI PAS GEÇMESİ LAZIM”

Nebati, “Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası’nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır” ifadelerini kullandı.

Seydullah Nebati piyasada faizlerin inmediğini belirterek şunları söyledi:

Küçük bir aralığımız kaldı demişti. Zaten enflasyonun altında bir reel faizle ilerliyoruz. Kaldı ki piyasada faizler inmedi. Sadece kısa vadeli faizler indi.

Kardeş Nebati yeni ekonomi modeline ilişkin ise, ” Diyecek fazla bir şey bulamıyorum. Biz de yeni yeni tanıyoruz, anlıyoruz. Ben hükümete güveniyorum. Ellerinde bu kadar veri seti varken, Türkiye’nin bütün kurumlarından bilgi alırken ben hatalı bir program izleyeceklerine inanmıyorum. Ama anladığım kadarıyla kısa vadede zor olacak. Her zaman iyimser olmak zorundayız” dedi.

Cübbeli Ahmet’ten asgari ücret tepkisi! “Bu ne vicdansızlık”

Benzer Haberler