Faik Öztrak: Diyanet İşleri Başkanı açıkça meydan okuyor

Yayın tarihi: 13 Kasım 2018 Salı 7:26 am - Güncelleme: 13 Kasım 2018 Salı 7:26 am

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş’ın Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu’nu ziyaretiyle ilgili konuşan CHP Sözcüsü Öztrak, “Basit bir hasta ziyareti olarak kabul edilemez. Açık bir meydan okuma vardır” dedi.

CHP MYK toplantısı sonrası basın toplantısı düzenleyen CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş’ın, 10 Kasım öncesi Atatürk ve Cumhuriyet düşmanı Kadir Mısıroğlu’na yaptığı ziyarete çok sert tepki gösterdi. Bu ziyaretin bir hasta ziyareti olmadığını belirten Öztrak, Erbaş’ın istifasını isteyerek şunlar söyledi:

“Milletimiz ebedi önderini anmak için Anıtkabir’e koşarken Diyanet İşleri Başkanlığı’nın başında bulunan zat milletimizi bölecek bir girişimde bulundu. Yunan muhibi fesli Kadir’i ziyarete koştu. Fotoğraflarını da tam 10 Kasım’da basına servis etti. Basit bir hasta ziyareti olarak kabul edilemez. Açık bir meydan okuma vardır. Basit bir hasta ziyareti değildir. Bu zat sorumluluğu alıp istifa etmelidir. Genç İmam Hatipliler Derneği’nin açıklamasını okumasını tavsiye ediyorum. Bu zat istifa etmezse, bir an önce görevden alınmalıdır.”