Fahrettin Altun’un açtığı davada CHP’li başkana hapis istemi

16 Aralık 2021 Perşembe

İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğrafını çektiği iddiası ile tutuksuz yargılanan CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’ın davasında, savcı hapis cezası talep etti.

CHP Üsküdar İlçe Başkanı Suat Özçağdaş’a İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un Kuzguncuk’taki evinin fotoğrafını izinsiz çektiği iddiası ile açılan davada savcılık mütalaasını açıkladı. Savcı Özçağdaş için”Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçundan 5 yıla kadar hapis cezası talep etti.

Anadolu 17. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuksuz sanık Suat Özçağdaş ve avukatları Çağdaş Küçük, İsmail Emre Telci ve Aysemin Gülmez katılırken, Fahrettin Altun’u temsilen avukatları Berranur Yıldırım ve Rümeysa Bayram hazır bulundu. Özçağdaş’ın mütalaaya karşı savunma yapabilmek için süre istemesinin ardından duruşma ertelendi.

5 YILA KADAR HAPİS TALEBİ

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet savcısı, olay yerinde yapılan keşif, bilirkişi raporları, sanık beyanları ve dosyadaki mevcut diğer delilleri dikkate alarak sanık Suat Özçağdaş’ın 21 Nisan 2020 günü saat 12.50’de Fahrettin Altun’un bahçeli evini görüş alanına alarak fotoğraf çektiğini belirtti. Mütalaada sanığın çektiği fotoğrafı Canan Kaftancıoğlu’na göndermek suretiyle ifşa ettiği kaydedildi. Mütalaada sanık Suat Özçağdaş’ın “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi. Mütalaaya karşı söz verilen sanık Suat Özçağdaş ise suçlamayı kabul etmediğini belirterek “Mütalaaya karşı yazılı beyanda bulunmak için süre talep ediyorum” dedi. Sanık avukatları da mütalaaya karşı savunma hazırlamak için süre talep etti.

Ara kararını açıklayan mahkeme sanık Özçağdaş ve sanık avukatlarına süre vererek duruşmayı erteledi.

Eski İtalya Başbakanı: Erdoğan çok değişti

Benzer Haberler