Ezhel’den Boğaziçi’ne destek: Hep beraber kazanacağız

6 Şubat 2021 Cumartesi

Almanya’da düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi’ne destek eylemine katılan rap sanatçısı Ezhel, “Hep beraber direneceğiz, hep beraber kazanacağız” diyerek Boğaziçililere mesaj gönderdi.

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Boğaziçi Üniversitesi’ne AKP eski milletvekili aday adayı Melih Bulu’yu rektör olarak atamasının ardından başlayan kayyum rektör protestolarına ve protestolarda gözaltına alınanlara dünyanın birçok yerinden destek geliyor. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen eylemlerin ardından bugün de Almanya’nın farklı noktalarında Boğaziçi ile dayanışma eylemleri düzenlendi.

Rap sanatçısı Ezhel de, Almanya’da düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi’ne destek eylemine katıldı. Eylemde “Yaşamaya çalışıyoruz, var olmaya çalışıyoruz. Kendimizi ifade etmekte bile zorlanıyoruz, ağzımızı bile açamaz hale geldik. Bunun artık durmasını istiyoruz” diyen ünlü rapçi Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine de mesaj gönderdi.

“Güzel günleri beraber göreceğiz” diyen Ezhel, şunları söyledi:

“Sevgili arkadaşlarım, Boğaziçililer; öncelikle hepinizi çok seviyorum, sizlerle gurur duyuyorum. Güzel bir gelecek için hep beraber buradayız, hep beraber direneceğiz, hep beraber kazanacağız. Bir gün güzel günleri beraber göreceğiz, beraber kutlayacağız. Öpüyorum sizleri”

Benzer Haberler