Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

EYT için Meclis’e önerge verdiren Devlet Bahçeli: Hükümetin EYT tavrını destekliyoruz…

Geçirdiği rahatsızlığın ardından ilk kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’la bir araya geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili bir soruya ise ”Hükümetin tavrını destekliyoruz” dedi.

 

Eylül ayında geçirdiği üst solunum rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve bu süreçte çalışmalarına ara veren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bugün ilk kez Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne (TBMM) geldi. Partisinin grup toplantısı nedeniyle TBMM’de bulunan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, gruptaki konuşmasının ardından Meclis kulisinde Bahçeli ile bir araya geldi. Uzun süre sohbet eden ikiliye Binali Yıldırım ve partililer eşlik etti.

MHP lideri Bahçeli, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ile ilgili bir soruya ”Hükümetin tavrını destekliyoruz. Sayın Cumhurbaşkanı ve hükümetinin de değerlendirmesi
Türkiye açısından bize göre isabetli olmuştur” diye yanıt verdi.

MHP EYT’LİLER İÇİN MECLİS’E ÖNERGE VERMİŞTİ

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem yaptığı açıklamada liderinin talimatı olmadan tek başına birşey yapmasının mümkün olmadığını ve bu konunun seçim beyannamesinde bulunduğunu belirterek ‘Emeklilikte Yaşa Takılanlar’ için verdikleri yasa teklifinin partilerinin arkasında duruduğu bir teklif olduğunu ifade etmişti.

loading...