Evli olduğu erkek tarafından öldürülen Ebru Aras’ın ailesi: Takım elbise giydi diye indirim almasını istemiyoruz

19 Ocak 2021 Salı

Iğdır’da evli olduğu erkek olan Umut Aras tarafından öldürülen Ebru Aras’ın ailesi, perşembe günü görülecek dava öncesinde adalet çağrısı yaptı. Katil Umut Aras’ın yasaya göre en ağır cezayı almasını isteyen aile, iyi hal indirimi yapılmamasını talep etti.

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 3’üncü sınıf öğrencisi 3 aylık hamile Ebru Aras ile Doğubayazıt Medine Müdafii Fahreddin Paşa Anadolu Lisesi müdür yardımcısı eşi Umut Aras şiddetli geçimsizlik nedeniyle boşanma aşamasına geldi. Geçtiğimiz yılın ocak ayında Umut Aras, genç kadına üzerinde taşıdığı tabanca ile ateş etti.

1 çocuk annesi Ebru Aras, hayatını kaybederken Umut Aras aynı silahı göğsüne dayayarak intihar girişiminde bulundu; hastaneye kaldırılan Umut Aras tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine götürüldü. Umut Aras hakkında ‘Tasarlayarak adam öldürme’ suçundan dava açıldı.

“1 GÜN BİLE İNDİRİM ALMASINI İSTEMİYORUZ”

Ebru Aras’ın Mersin’de yaşayan ablası Bahar Üstün ile annesi Necla Öcüm, Umut Aras’ın indirim uygulanmadan cezalandırılmasını istedi. Olayın ardından yalan ifadeler verildiğini belirten abla Üstün, şöyle konuştu:

“4 yıl boyunca şiddet uygulamadığını söylüyor. Hastane odasında 2 defa dövdüğü, gece eve girip yastıkla boğmaya çalıştığını ablam kendisi bize söyledi. Ablama çok eziyet etti, eziyet ederek öldürdü. Bu adamın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ediyoruz. Çocuğundan dolayı, iyi halden, takım elbise giyerek salona geldiği için 1 gün bile indirim almasını istemiyoruz”

“ALLAH İÇİN EN AĞIR CEZAYI VERSİNLER”

Gözyaşları içinde konuşan anne Necla Öcüm ise, şunları söyledi:

“Onun en ağır cezayı almasını istiyorum. Bir de ‘Çocuk için çıkayım’ diyor. Küçük bir bebeğin katili, başka bir çocuğa bakabilir mi? ‘Bu çocuk neden doğdu? Bu çocuk şeytan’ diyen biri, çocuğa bakabilir mi? Bu insan mı, baba mı? Önce Allah’a, sonra adalete güveniyorum. Allah için en ağır cezayı versinler. O bize çok çektirdi. 4 yıldır kızım bu eve ayak basmadı”

Cinayet şüphelisi Umut Aras, 21 Ocak’ta Iğdır Adliyesi’nde 2’nci kez hakim karşısına çıkacak.

Benzer Haberler