Evlerini buzağılara ve kedilere açtılar

4 Nisan 2022 Pazartesi

Evlerini buzağılara ve kedilere açtılar

Kastamonu’nun Devrekani ilçesine bağlı Tekkekızıllar Köyü’nde yaşayan Karakaş ailesi, iki buzağı ve sekiz kediye evlerinde bakıyor.

Hışımlar Mahallesi’nde hayvancılıkla geçimini sağlayan Karakaş ailesi, 1,5 ay önce inekleri erken doğum yapınca “Paşa” adını verdikleri erkek buzağıya evde bakmaya başladı.

“Paşa”nın ardından birkaç gün sonra dünyaya gelen dişi buzağıya da “Kraliçe” adını veren ve ahırda üşümesin diye evde bakmaya başlayan aile, buzağılar ve 8 kediyle birlikte mutlu bir yaşam sürüyor.

“KEDİLER BİZİMLE YAŞIYOR”

Buzağıların ve kedilerin ailenin bir parçası haline geldiğini belirten baba Mustafa Karakaş şunları söyledi: “Paşa damda hastalandıktan sonra eve alıp aşı yaptırdık. Tekrardan dama bırakmaya kıyamadık. Ardından diğeri doğdu. Biri bizimle kalırken o da hastalanır diye onu da bırakamadık. Bir ayı aşkın süredir beraberiz. Ailemizden biri oldular. Beraber iç içe yaşıyoruz. Bunlar olmazsa biz olmuyoruz, biz olmazsak onlar olmuyor artık. Evde birlikte televizyon seyrediyoruz, kahvaltı yapıyoruz. Kediler de bizimle kalıyor. Yıllardan beri beraber yaşıyoruz. Babam da böyleydi. Koyunları eve getirir, kuzuları evde beslerdi. Çocuklarım da bizim gibi seviyor.”

“SATMAYI DÜŞÜNMÜYORUZ”

Eve gelen misafirlerin buzağıları görünce şaşırdıklarını ifade eden Karakaş, sözlerine şöyle devam etti: “Misafir geldiğinde evde buzağıları, kedileri görünce şaşırıyorlar. Ne kadar daha burada kalacak diyorlar. Ben de ‘Yaza kadar, havalar ısınana kadar buzağılar evde kalacak’ diyorum. Bunlara çok alıştık, satmayı düşünmüyoruz.”

“ONLARLA DERTLEŞİYORUM”

Karakaş ailesinin kızları Songül Karakaş ise buzağıları çok sevdiğini ifade ederek; “Buzağılar yattığında ben yanlarına gidiyorum, ben yattığımda onlar yanıma gelip yatıyor. Arada yatağa kaçırıyorlar, o zamanlar bezliyoruz. Çok seviyorum onları, bir yere gittiğimde aklım hep burada kalıyor. Vakit kaybetmeden eve geri geliyoruz. Yıllar önce köyün dışındaki bir eve taşındık. Köyden uzak olunca arkadaşım da kalmadı. Buzağılar doğunca benim arkadaşım oldu. Onlarla dertleşiyorum.” dedi.

Yavru kediyi sahiplenme tartışmasında saç baş birbirlerine girdiler

Benzer Haberler