Evlerine uzaydan enkaz düşen aile NASA’dan tazminat istedi

Yayın tarihi: 24 Haziran 2024 Pazartesi 1:27 pm - Güncelleme: 24 Haziran 2024 Pazartesi 4:41 pm

ABD’de evlerine uzaydan enkaz düşen aile NASA‘dan 80 bin dolardan fazla tazminat talep etti.

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Amerikalı bir aile uzaydan düşen küçük bir enkaz parçasının evlerinin çatısına çarpmasının ardından NASA’dan 80 bin dolardan fazla tazminat talep ettiği belirtildi.

NTV’nin haberine göre, sadece 700 gram ağırlığındaki cisim 8 Mart tarihinde Alejandro Otero’nun Florida’nın Naples kentindeki evine çarparak çatıda bir delik açtı.

NASA KARGO PALETİNİN PARÇASI OLDUĞUNU BELİRTTİ

NASA daha sonra bunun 2021 yılında Uluslararası Uzay İstasyonu’ndan atık olarak bırakılan kullanılmış pillerden oluşan bir kargo paletinin parçası olduğunu doğruladı. ABD uzay ajansı, Dünya’ya düşmeden önce tamamen parçalanmak yerine, atmosfere yeniden girdiğinde bir bölümünün sağlam kaldığını söyledi.

Otero’nun oğlunun çarpma anında evde olduğunu belirten Hukuk firması Cranfill Sumner, NASA’nın iddiaya yanıt vermek için altı ayı olduğunu söyledi.Avukat Mica Nguyen Worthy, “Müvekkillerim, bu olayın hayatları üzerinde yarattığı stres ve etkiyi karşılayacak yeterli bir tazminat talep ediyor.” dedi.

Avukat ayrıca, bu olayda kimsenin fiziksel olarak yaralanmamış olmasından dolayı minnettar olduklarını, ancak bunun gibi bir durumun felakete yol açabileceğini belirtti.

NASA’nın ‘yanlışlıkla’ yayınladığı ses kaydı panik yarattı

Kaynak: HABER MERKEZİ