Evi bombalanan Filistinli çocuk: Daha 10 yaşındayım, neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz?

17 Mayıs 2021 Pazartesi

İsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik hava saldırılarında evi bombalanan 10 yaşındaki kız çocuğu Nadeen Abdul Latif, “Doktor olup halkıma yardım etmek istiyorum ama ben sadece bir çocuğum, daha 10 yaşındayım. Elimden hiçbir şey gelmiyor. Çocukların üzerine neden füze atıyorsunuz?” dedi.

İsrail’in hava saldırıları sonucu evi bombalanan 10 yaşındaki kız çocuğu Nadeen Abdul Latif’in konuşması sosyal medyanın gündemine oturdu.

Gözyaşları içinde yıkılan evinin önünde tüm dünyaya seslenen Latif, “Halkım için bir şeyler yapmak istiyorum ama ne yapabilirim? Ben sadece 10 yaşında bir kızım” ifadelerini kullanarak, “Doktor olup halkıma faydalı olmak isterdim ama sadece çocuğum ne yapacağımı bilemiyorum. Sadece korkuyorum. Bu yaşanan olayları her gün görüyorum ve ağlıyorum” dedi.

Latif, “Kendime soruyorum, tüm bunları neden hak ediyoruz? Ailem bizden nefret ettiklerini söylüyor, biz Müslüman olduğumuz için bizi sevmiyorlar, neden Müslümanlara böyle davranıyorsunuz? Etrafıma bakıyorum her yerde çocuklar var. Neden füze atarak çocukları öldürüyorsunuz? Bu gerçekten adil değil” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER| Enkaz altından balıklarını kurtaran Filistinli çocukların sevinci kamerada

Benzer Haberler