Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

‘Evde kal’ uyarıları fayda etmedi! Yine sahilleri doldurdular!

Vatandaşların bir kısmı ‘Evde kal’ uyarılarını dikkate alarak evlerinden dışarı çıkmazken, bazı vatandaşlar ise sokağa çıkmayı ve sahilleri doldurmayı sürdürüyor.

Koronavirüse karşı her alanda tedbirler alınırken, vatandaşlara da mecbur kalmadıkça sokağa çıkılmaması yönünde uyarılarda bulunulmaya devam ediliyor. Vatandaşların bir kısmı “Evde kalın” uyarılarını dikkate alarak evlerinden dışarı çıkmazken, bazı vatandaşlar ise sokağa çıkmayı sürdürüyor.

Bazı İstanbullular dün olduğu gibi bugün de koronavirüs tehlikesine aldırış etmeden sahile akın ettiler. Arnavutköy Sahili’ni dolduran bazı vatandaşlar yürüyüş ve koşu yaparken, bazı vatandaşlar ise oltalarıyla balık tuttu.

Evde kalmaktan sıkıldığını savunarak Boğaz’da balık tutmaya geldiğini söyleyen Kadir Kandemir, “Erken saatte balık tutmaya geldik. ‘Biraz balık tutup, evin balkonunda mangal yakalım’ dedik. 1 metre mesafesine dikkat ediyoruz. Yakın temas kurmuyoruz. Oltacılara bakın, aralarında birer metre mesafe var. Ben kalabalıkta durmuyorum. Ben de boş kenardayım. Elimden geldiği kadar dikkat etmeye çalışıyorum” dedi.

loading...