Ev sahibi-kiracı kavgasında ortalık savaş alanına döndü! ‘Burayı kan gölüne çeviririm’

Yayın tarihi: 3 Haziran 2024 Pazartesi 10:59 am - Güncelleme: 3 Haziran 2024 Pazartesi 10:59 am

İstanbul’da ev sahibi ile kiracı arasında çıkan kavgada ortalık karıştı. Silahla gelen ev sahibinin oğlunun “Burayı kan gölüne çeviririm” diye bağırdığı duyuldu. Polis ekiplerinin müdahalesi sonrası ayrılan tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

İstanbul’un Kağıthane ilçesi Sultanselim Mahallesi’nde edinilen bilgiye göre ev sahibi Behçet A., 5 ay önce satın aldığı evini, 5 çocuğu olan ve evli bir adama kiraya verdi. Kiralamadan 5 ay sonra ev sahibi Behçet A., evlenecek olan büyük oğlunu kiraya verdiği eve yerleştirmek istedi.

Bunun üzerine Behçet A., kiracısıyla bir araya gelerek oğlunun evleneceğini ve evinde oturacağını, mağdur olmaması için de kendisinden 3 ay boyunca kira almayacağını ancak sonrasında evi boşaltmasını istediğini söyledi. Teklifi kabul eden kiracı iddiaya göre 3 ay sonra ev sahibini çeşitli bahanelerle oylayarak evden çıkmadı. Ev sahibi kiracının çıkacağını günü beklerken, dün akşam saatlerinde ev sahibi Behçet A. son durumu konuşmak için kiracısını aradı. Ev sahibi Behçet A., telefonda evden ne zaman çıkacağını sorunca kiracısı iddiaya göre, “Ben evinizden çıkmıyorum. Kralı gelsin çıkartsın” diye karşılık verdi.

‘BURAYI KAN GÖLÜNE ÇEVİRİRİM’

Aldığı cevap karşısında öfkelenen ev sahibi Behçet A., oğullarıyla birlikte kiracısının kapısına dayandı. Binada başlayan tartışma bir anda büyüyerek sokağa taştı. Ortalığın bir anda karıştığı kavgada, darp edilen kiracıyı komşuları güçlükle kurtardı. Kavganın ortasına silahla gelen ev sahibinin küçük oğlu ise sokak ortasında “burayı kan gölüne çeviririm” diye bağırdı.

Kiracısını mahkeme kararıyla çıkarabildi, eve girdiğinde neye uğradığını şaşırdı

‘5 ÇOCUĞUM VAR NASIL ÇIKAYIM’

Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen polis ekiplerinin müdahalesi sonrası taraflar ayrıldı. Darp edilen kiracının ise komşularına, “5 çocuğum var, karım var evimden çık diyor nasıl çıkayım” dediği duyulurken, tüm bu yaşananlar ise kameralara yansıdı. Ev sahibinin iddiasına göre evde 300 bin liralık zarar olduğu öğrenildi.

Öte yandan tarafların birbirlerinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.

Kaynak: İHA