EURO 2020’nin resmi şarkısı yayınlandı

16 Mayıs 2021 Pazar

EURO 2020’nin resmi şarkısı ‘We Are The People’ yayınlandı. DJ Martin Garrix, Bono ve The Edge katkısıyla hazırlanan şarkının bir kısmı UEFA EURO 2020’nin resmi hesaplarından paylaşıldı.

Geçen yıl korona virüsü salgını nedeniyle iptal edilen ve bu yıl 11 Haziran’da başlayacak olan UEFA EURO 2020 için şarkı hazırlandı. EURO 2020’nin resmi sanatçısı seçilen prodüktör ve DJ Martin Garrix, İrlandalı rock grubu U2’nun solisti Bono ve gitaristi The Edge’i bir araya getiren turnuvanın resmi şarkısı We Are The People, dijital platformlarda yayınlandı.

NTV’nin haberine göre, şarkıyla ilgili konuşan Martin Garrix, “Dünyanın en büyük spor etkinliklerinden birine Bono ve The Edge ile birlikte şarkı hazırlamak inanılmaz bir deneyimdi. ‘We Are The People’dan çok gurur duyuyoruz ve sonunda herkesle paylaşabildiğimiz için heyecanlıyız!” ifadelerini kullandı.

UEFA’nın pazarlama direktörü Guy-Laurent Epstein ise şarkıyla ilgili, “Futbol ve müziğin insanları birleştirici bir gücü var. İki tarafın da tutku ve duygularını birleştiği noktada şarkıyla birlikte hayranların kutlamaları zenginleşecektir” dedi.

Şarkının prodüksiyonunu Martin Garrix üstlenirken, şarkı sözleri ve melodi Bono, gitar rifleri de The Edge imzası taşıyor.

Benzer Haberler