Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alındı

28 Mart 2022 Pazartesi

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun görevden alındı

“Uzun kuyruklar oluyordu, o yüzden fiyat artırdık” diyen Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzun, görevden alındı.  Osman Uzun’un yerine Mustafa Kayhan getirildi.

Et ve Süt Kurumu (ESK) Genel Müdürü Osman Uzun görevden alındı. Uzun, 3,5 yıldır bu görevdeydi. Milli Gazete’nin haberine göre; Uzun’un yerine eski Hayvancılık Genel Müdürü Mustafa Kayhan getirildi. Mustafa Kayhan, bugün görevine başladı.

DİKKAT ÇEKEN AYRINTI!

Eski Tarım Bakanı Faruk Çelik döneminde Mustafa Kayhan, Hayvancılık Genel Müdürlüğünden alınarak yerine Osman Uzun getirilmişti. Bugün yapılan görev değişikliğinde ise ESK Genel Müdürü Osman Uzun’un görevden alınarak yerine Mustafa Kayhan’ın getirilmesi dikkat çekti.

ET VE SÜT KURUMU YENİ GENEL MÜDÜRÜNDEN AÇIKLAMA

Kurum daire başkanlarının hazır bulunduğu devir teslim töreninde konuşan Kayhan, üreticilerin refahı ve tüketicilerin gıdaya erişimi konusunun temel öncelikleri olduğuna dikkat çekti.

Genel Müdür Kayhan, “Dünyada yaşanan sorunların ülkemiz tarımına ve hayvancılığına olan etkilerini gıda ve tarım ürünleri konusunda yaşanan küresel sorunları yakından takip ediyoruz. Kurumsal olarak alınması gereken önlemleri almaya ve hükümetimizin tarım ve gıda politikaları ile ilgili kararlarını en kısa ve en doğru şekilde uygulamaya gayret edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GÖREVDEN ALINAN GENEL MÜDÜR ZAMMI ‘UZUN KUYRUKLAR’ VAR DİYEREK SAVUNMUŞTU

Görevden alınan Osman Uzun, kurumun yaptığı et zammının sebebini ‘uzun kuyruklar’ olarak göstermişti. Uzun’un açıklaması şöyleydi:

 

“Bizim fiyatlar çok düşüktü, piyasanın yüzde 66 daha altında bir fiyatımız vardı. Bu nedenle çok uzun kuyruklar oluşuyordu. Bu nedenle biz fiyatı artırdık. Ama yine de piyasaya göre yüzde 15 daha düşük bir fiyat var. Karkas etin fiyatı 80 lira olmuş bizim 56 liradan kıyma satmamız zaten mümkün değildi.”

Harem-Selamlık oturma talimatı veren okul müdürü görevine iade edildi

Benzer Haberler